Буффальмакко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Буффальмакко
Тріумф смерті
Ім'я при народженні Буонаміко ді Мартіно
Народився 1262(1262)
Флоренція
Помер 1340
Флоренція
Громадянство Флорентійська республіка
Національність італієць
Діяльність художник
Magnum opus Last Judgement and Helld, Thebaidd і Triumph of Deathd
Конфесія католицтво

Буффальмакко (італ. *Buffalmacco, 1262, Флоренція —†1340, Флоренція) — італійський художник, представник пізньої готики. Уславлений письменником Джованні Бокаччо як розвеселий і винахідливий дотепник у «Декамероні». Джорджо Вазарі у своїх «Життєписах найвідоміших живописців» залишив про цього художника значний твір, що складається здебільшого з анекдотів.

Життєпис

Народився у Флоренції у 1262 році. Справжнє ім'я Буонаміко ді Мартіно, а Буффальмакко — це прізвисько, з італійського веселун. Замолоду був учнем художника Андреа Тафо.

Роботи Буффальмакко цінувалися як за життя, так і після смерті художника. Найвідомішею працею є фреска «Тріумф смерті» на Святому полі (Кампосанте) у Пізі. Над нею художника працював у середині 1330-х років. У фресці «Тріумф смерті» немає послідовно викладеної розповіді. Вона являє собою низку сцен, які можна розглядати в різному порядку. На тлі ландшафтного поля внизу, на шляху шляхетного товариства, що відбуло на полювання, опиняються три труни з небіжчиками. Відлюдник вказує вершникам і їх свиті на мертвих. Їх вигляд зводить нанівець усі суєтні думки і зарозумілість шляхетного панства. Від цієї сцени йде драбина нагору, де розташовується обитель чистих духом самітників. Праворуч від неї розгортається сцена, в якій чорти скидають захоплені ними душі в ущелини землі, з яких здіймаються язики полум'я. Ще далі вправо ангели ведуть битву за людські душі, а під ними розташувалася група витончено одягнених кавалерів і дам, котрі милуються райським садом. Молодик грає на віолі, дама розважається з собачкою, а над ними ширяють путті. Головний сенс фресок — нагадування про тлінність насолод, скороминущість життя, нагадування про спасіння душі.

Крім того у 1320-х роках виконував замовлення Гвідо Тарлаті, єпископа та володаря міста Ареццо. Є згадки про роботи Буффальмакко у містах Болонья, Ассізі.

Помер Буонаміко Буффальмакко у 1340 році у віці сімдесяти восьми років у флорентійській лікарні Санта Маріа Нуова для бідних. Похований разом з іншими бідняками на кладовищі Осса при лікарні.

Див. також

Джерела

  • Buonamico Buffalmacco. In: Allgemeines Künstlerlexikon. Die Bildenden Künstler aller Zeiten und Völker (AKL). Band 15, Saur, München u. a. 1996, ISBN 3-598-22755-8, S. 68
  • Giorgio Vasari: Künstler der Renaissance. Herausgegeben von Ernst Jaffé. Verlag Julius Bard, Berlin 1923, S. 36-51.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Буффальмакко