Заколот на Меркурії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Заколот на Меркурії
англ. Mutiny on Mercury
Обкладинка журналу Wonder Stories (березень 1932 р.), де було вперше опубліковане оповідання «Заколот на Меркурії»
Жанр науково-фантастичне оповідання
Автор Кліффорд Сімак
Мова англійська
Опубліковано 1932

«Заколот на Меркурії» (англ. Mutiny on Mercury) — науково-фантастичне оповідання Кліффорда Сімака. Перша публікація: березень 1932 року, журнал «Wonder Stories».

У роботі письменник вперше серед фантастів застосовує поняття «атомний пістолет», кулі якого повністю знищують живу матерію, через що Сімака вважають винахідником ідеї даної технології [1].

«Том навів пістолет на групу селенітів і натиснув на спусковий гачок. Прозвучав різкий зловіщий гуркіт. Селеніт, який очолював ватагу, зник, залишивши після себе хмарку білого пилу, а його занесена вгору лопата з брязкотом впала на землю. Навіть тупоголові селеніти не могли встояти перед цим пістолетом, який з кожним звуком щоразу перетворював когось з них в жменьку попелу.»

— Кліффорд Сімак «Заколот на Меркурії», 1932

Сюжет

Земля тримає кварцяні шахти на Меркурії. Робітниками, в основному, є селеніти (жителі Місяця) та марсіани, їхніми наглядачами — земляни. Селеніти — тупоголові та дебелі істоти, марсіани — жовтошкірі, з вісьмома кінцівками і жахливими бородавками є залишками давньої великої цивілізації, відомі своїми зрадами інших жителів Сонячної системи. Політика «справедливості» Землі все ж полягає в тому, щоб найняти на кожну шахту по кілька марсіан для того, щоб уникнути політичних проблем. Головний песонаж Том не погоджується з цією політикою і хоче знищити всіх марсіан.

На шахті Номер Дев'ять вибухнуло повстання. Марсіани і селеніти підняли заколот, не бажаючи миритися зі своїм підлеглим становищем. Герой використовує у боротьбі з повстанцями давню реліквію свого вбитого друга — древній меч. Бунт, організованй і піднятий на кожній шахті Меркурія, всюди зазнав краху.

Коли історія закінчується, єдиним живим персонажем залишається Том[2].

Персонажі

  1. Том Кларк — геолог, єдиний живий землянин на Меркурії після повстання марсіан.
  2. Марсіанин — заколотник, якого Тому вдалося взяти в заручники, вбитий ним же.

Примітки

  1. Science Fiction Technology. Процитовано 20 вересня 2017. {{cite web}}: Недійсний |deadurl=404 (довідка)
  2. Everett F Bleiler, Richard J Bleiler. Science-Fiction: The Gernsback Years. — Kent, Ohio : Kent State University Press, 1998. — 730 с. — ISBN 978-0873386043.

Джерела

  1. Саймак К. Мятеж на Меркурии // Сб. «Мир красного солнца». — М. : Эксмо, СПб. : Домино, 2006. (рос.)
  2. Everett F Bleiler, Richard J Bleiler Science-Fiction: The Gernsback Years — Kent: Kent State University Press, 1993.  — С. 381.(англ.)