Каравайський Богдан Ігорович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Каравайський Богдан Ігорович
 Молодший сержант
Загальна інформація
Народження 2 грудня 1990(1990-12-02)
м. Черкаси
Смерть 15 липня 2014(2014-07-15) (23 роки)
Краснодонський район, Луганська область, Україна
Псевдо «Бодя»
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Рід військ Війська спецпризначення
Формування
Війни / битви
Командування
командир відділення
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня

Богда́н І́горович Карава́йський (1990—2014) — молодший сержант Збройних сил України, командир відділення 3 окремий полк спеціального призначення, учасник російсько-української війни. Нагороджений пам'ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» (посмертно).

Загинув 15 липня в результаті мінометного обстрілу проросійськими терористами біля пункту пропуску Ізварине.

Життєпис

Народився 1990 року у місті Черкаси. Закінчив Черкаську спеціалізовану школу № 18. Служив у Кіровограді — 3-й окремий полк спеціального призначення, проходив контрактну службу, потім пішов служити на кордон. Був снайпером-розвідником третього окремого полку спецпризначення.

«Богдан обрав військову справу, бо він любив справедливість. Почав навчатися у Національному університеті „Одеської юридичної академії“ на слідчого. Але полишив навчання після першого курсу і пішов на контрактну службу», — пояснює його мати, Тетяна Каравайська (Олексієнко)[1]

Обставини загибелі

Загинув 15 липня 2014 р. в результаті мінометного обстрілу поблизу с. Провалля, Свердловський район, Луганська область.[2] Разом з Богданом загинули одразу ще 8 чоловік, і 1 загинув пізніше у лікарні. Серед них: підполковник Юрій Коваленко, старший сержант Микола Алєксєєв, та старші солдати Максим Бендеров, Станіслав Майсеєв, Дмитро Рябий, Максим Вербовий та І. Марков.[3]

Тіло Богдана не було можливості забрати з оточення кілька днів. 21 липня його доправили до Черкас, але батьки не впізнали сина і наполягли на генетичній експертизі. Вона підтвердила, що загиблим дійсно є саме він.

Місце поховання: м. Черкаси, кладовище № 5.

Нагороди та вшанування

Примітки

  1. Герої назавжди: На честь кого переіменовані вулиці в Черкасах http://dzvin.news/heroji-nazavzhdy-na-chest-koho-pereimenuvaly-vulytsi-v-cherkasah-foto-video/[недоступне посилання з липня 2019]
  2. Книга пам'яті загиблих. memorybook.org.ua. Процитовано 10 квітня 2017.
  3. Книга пам'яті загиблих. memorybook.org.ua. Процитовано 15 вересня 2016.
  4. Указ Президента України №651/2014. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua) . Процитовано 29 січня 2019.
  5. Завжди в строю: загиблі АТОвці стали почесними громадянами Черкас. — Zmi.ck.ua
  6. Розпорядження міського голови «Про найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів». Архів оригіналу за 24 квітня 2016. Процитовано 15 квітня 2016.

Джерела