Подальші пригоди Робінзона Крузо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:20, 18 липня 2021, створена Lxlalexlxl (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Подальші пригоди Робінзона Крузо
англ. The Farther Adventures of Robinson Crusoe
Жанр пригоди[d] і історична белетристика
Автор Даніель Дефо
Мова англійська
Опубліковано 1719
Країна  Англія
Попередній твір Робінзон Крузо
Наступний твір Серйозні роздуми Робінзона Крузоd
У «Гутенберзі» 561

«Подальші пригоди Робінзона Крузо» — продовження першої книги Данієля Дефо про Робінзона Крузо. Повна назва книги: «Подальші пригоди Робінзона Крузо, що становлять другу й останню частину його життя, і захопливий виклад його подорожей трьома частинами світу, написані ним самим». Книгу вперше опубліковано 1719 року разом з першою частиною, оскільки Дефо написав їх одночасно.

Цей роман менш відомий.

Сюжет[ред. | ред. код]

У книзі Робінзон, повернувшись до Англії і збагатившись, починає нудитися розміреним життям. Після смерті дружини він, в січні 1694 року, споряджає корабель і разом з П'ятницею знову вирушає на свій острів. Там він знаходить колонію з 70 поселенців, утворену англійцями, прибулою на острів групою іспанців і полоненими ними дикунами. Забезпечивши поселенців необхідним Робінзон пливе далі. Біля узбережжя Бразилії П'ятниця гине в сутичці з дикунами. Робінзон огинає мис Доброї Надії і підходить до Мадагаскару, де один з членів його команди ґвалтує місцеву дівчину. Жителі нападають на моряків. Моряки, не повідомивши Робінзона, атакують місцеве поселення і влаштовують там різанину. Робінзон вступає в суперечку з командою, і його залишають на березі Бенгальської затоки.

Робінзон разом із земляком-англійцем займається торгівлею. Справа їх розширюється і вони вирішують купити торговий корабель. Однак, досягнувши Сіаму, Робінзон дізнається, що люди, які продали йому корабель, насправді вбили його власника і зайнялися піратством, і тепер ост-індські кораблі розшукують їх, щоб перевішати. Робінзон і його компаньйон відпливають до Нанкіна, де продають корабель і вирушають сухим шляхом у Європу через Китай, Росію і Сибір, звану в той час «Великою Тартарією». Зокрема, він протягом 8 місяців перечікує зиму в Тобольську. Влітку 1704 року Крузо добирається до Архангельська і відпливає до Німеччини, прибувши в Лондон у січні 1705 року у віці 72 років. Події книги займають майже 11 років.

У книзі містяться описи Китаю і Сибіру, як правило, вигадані і малодостовірні. Згадуються такі міста, як Тюмень, Солікамськ, Єнісейськ, Нерчинськ, а також низка вигаданих поселень.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]