Хе Шаоцзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:11, 15 червня 2019, створена Mcoffsky (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хе Шаоцзі
Народився 1799(1799)
округ Дао, Хунань
Помер 1873
Сучжоу
Підданство Династія Цін
Національність китаєць
Діяльність поет, каліграф
Науковий ступінь цзіньши[d][1]
Знання мов класична китайська і Old Mandarind
Посада Shujishi of Qing dynastyd
Конфесія конфуціанство
Батько Хе Лінхань

Хе Шаоцзі (*何紹基, 1799 —1873) — китайський поет, каліграф та художник часів династії Цін.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив із впливової родини вчених. Народився у м. Дао в провінції Хунань. Син Хе Лінханя, міністра провінційного уряду. Здобув гарну освіту. У 1835 році успішно склав провінційні іспити, а у 1836 році успішно склав імператорський іспит та отримав вище вчене звання цзіньши. Того ж року зараховується до імператорської академії Ханлінь. Вслід за цим призначається до палацової палати друку (Уіндянь).

У 1852 році призначається очіником вищої школи при уряді провінції Сичуаня, проте того ж року врезультаті наклепу Хе Шаоцзі звільняють. Після цього був приватним викладачем у Цзінані, Чанша. Помер у м. Сучжоу (провінція Цзянсу) 1873 році.

Творчість[ред. | ред. код]

Своїми вчителями в поезії Хе Шаоцзі називав Лі Бо, Ду Фу, Хань Юя і Су Ши. Ближче всіх йому був Хуан Тінцзянь, що уособлював в його уявленні ідеал поета і каліграфа. У творчості йому найбільше не подобалася вульгарність. Свідома установка на соціальну індиферентність творчості обмежувала тематику його віршів. Він любив складати віршовані написи до знаменитих картин, обмінюватися віршованими посланнями з друзями, знаходив натхненні слова, щоб оспівати мистецтво каліграфії.

Важливе місце в його творчості займала пейзажна лірика. Особлива пристрасть Хе Шаоцзі відчував до гірських пейзажів (вірші «Люблю гори», «Малюю гори», «Піднімаюся на гору Хуа», «Прогулянка на гору Сун»). Багато віршів поета навіяні відвідуванням стародавніх столиць (« Піднімаюся на міську вежу у Лояні»), уславлених храмів, місць, пов'язаних з іменами видатних поетів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • История всемирной литературы: В 8 томах / АН СССР; Ин-т мировой лит. им. А. М. Горького. — М.: Наука, 1983–1994. — Т. 6. — 1989. — С. 609–610.
  1. China Biographical Database