Philander andersoni

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 01:12, 31 грудня 2021, створена Sehrg (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Speciesbox |status=LC |status_system=iucn3.1 |image=Philander andersoni.jpg |image_width=270px |taxon=Philander andersoni |authority=(Osgood, 1913) |range_map=Anderson's Four-eyed Opossum area.png}} '''''Philander andersoni''''' — вид сумчастих ссавців із родини опосумових (Didelphidae) == Назва == Оригінальна назва при описі...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Philander andersoni
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Опосумоподібні (Didelphimorphia)
Родина: Опосумові (Didelphidae)
Рід: Philander
Вид:
P. andersoni
Біноміальна назва
Philander andersoni
(Osgood, 1913)

Philander andersoni — вид сумчастих ссавців із родини опосумових (Didelphidae)

Назва

Оригінальна назва при описі: Metachirus andersoni[1].

Вид названо на честь зоолога Малкольма Плейфера Андерсона[en] (1879–1919), який зібрав голотип на початку 20 століття[2].

Морфологічна характеристика

Це великий опосум. Довжина тіла від 250 до 350 мм; довжина хвоста від 250 до 350 мм. Вага від 240 до 600 грамів. Самиці трохи менші за самців. Тіло тонке. Голова відносно велика з довгою конусоподібною мордочкою. Усі види цього роду також мають тонкі чіпкі хвости з частково шерстю, які дорівнюють довжині тіла або довші. Ph. andersoni має коротке сиве волосся з боків і смугу (унікальну з-поміж південноамериканських Philander) короткого чорного волосся шириною приблизно 3–4 см, що йде на спині від голови до основи хвоста. Внутрішня частина, плями на щоках і очні плями від кремового до кремово-сірого кольору. Хвіст укритий волоссям від основи приблизно на 18% його довжини, а решта хвоста гола. Приблизно половина хвоста забарвлена в коричневий або чорний колір, а решта не пігментована. Вуха чорні, часто з кремовою крапкою біля основи вушної раковини[3].

Спосіб життя

Цей вид нічний солітарний і наземний, з хорошими здібностями до лазіння[4]. Види роду Philander діють агресивно, коли їм загрожує, і будуть відкривати рот, шипіти і битися у відповідь на погрози. Про будівництво гнізд у цього виду відомо небагато, але близькоспоріднений вид, Philander opossum, будує свої гнізда на землі, в норах або на низьких гілках. Ph. andersoni всеїдний; поживою є комахи, інших дрібних безхребетні, яйця й фрукти. Ph. andersoni є потенційним розповсюджувачем насіння. На вид швидше за все, полюють Felidae, Mustelidae, Canidae, великі сови та великі змії; P. andersoni також може бути джерелом їжі для людей[3].

Поширення

Проживає в Південній Америці — Болівія, пн.-зх. Бразилія, пд. Колумбія, сх. Еквадор, пн. Перу, пд.-цн. Венесуела[4].

Населяє зрілі й порушені тропічні ліси низин, а також галерейні ліси; вид можна знайти на висоті від 200 до 1600 м над рівнем моря, але найчастіше — нижче 600 м над рівнем моря[3][4].

Загрози й охорона

Про серйозні загрози не відомо. Цей вид зустрічається в ряді заповідних територій[4].

Примітки

  1. Philander andersoni. Mammal Diversity Database. American Society of Mammalogists. Процитовано 31.12.2021. (англ.)
  2. Beolens B.; Watkins M.; Grayson M. The eponym dictionary of mammals. — Baltimore : JHU Press, 2009. — С. 12. — ISBN 0801893046. (англ.)
  3. а б в Cable, R. (2014). Philander andersoni. Animal Diversity Web. Процитовано 31.12.2021. (англ.)
  4. а б в г Astúa, D.; Pérez-Hernandez, R.; Costa, L.P. (2021). Philander andersoni. The IUCN. Процитовано 31.12.2021. (англ.)