Обговорення користувача:Sehrg

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?

Зміст

опис книг (на замітку)[ред. код]

{{стаття|автор=|назва=|видання=|рік=|випуск=|номер=|сторінки=|doi=|посилання=}}
{{книга|автор=|заголовок=|місце=|том=|видавництво=|рік=|сторінки=|сторінок=|isbn=|посилання=}}
{{cite web |url= |назва= |автор= |дата= |веб-сайт= |видавець= |дата-доступу=}}

шаблони збірок чисельностей населення[ред. код]

шаблон з лінком на збірник {{UKR-EnumPopEstimate2015}}, щоб щоразу його не шукати.--Анатолій (обг.) 16:03, 21 червня 2015 (UTC)

аналогічно, шаблон з лінком на збірник {{UKR-EnumPopEstimate2016}}. --Sehrg (обговорення) 13:49, 21 червня 2016 (UTC)
на 01.01.2017: {{UKR-EnumPopEstimate2017}} --Sehrg (обговорення) 08:34, 22 червня 2017 (UTC)

Статус файлу Файл:LogoMAO.jpg[ред. код]

Шановний користувачу Вікіпедії! Дякуємо за завантаження файлу Файл:LogoMAO.jpg. Однак при перевірці його опису виявилися деякі проблеми. Будь ласка, зверніть увагу, що кожен невільний файл повинен відповідати критеріям сумлінного використання, у тому числі обов'язково містити обґрунтування сумлінного використання. Якщо статус зазначеного файлу не проясниться протягом 7 днів, адміністратори Вікіпедії будуть змушені його вилучити.

Найчастіше помилки в оформленні полягають у:

 • відсутність {{обґрунтування добропорядного використання}}. Приклади можна подивитися тут;
 • завеликий розмір — роздільність не має перевищувати ту, яка використовується у статті. Як це зробити описано тут;
 • зображення не ілюструє основний предмет статті, а виконує декоративну роль (обкладинка для книжки може використовуватися у статті про саму книжку, а не у галереї статті про видавництво чи автора);
 • зображене можна сфотографувати (наприклад, будівля зараз існує, але поки нема вільного її фото).

--FileReviewerBot (обговорення) 08:47, 27 лютого 2015 (UTC)

Не знаю, хто автор логотипу. Думаю це неформальний логотип. --Sehrg (обговорення) 11:47, 27 лютого 2015 (UTC)

Згущівка поштою[ред. код]

Moloko-2011-06.gif
Вітаємо!
У нас для Вас хороші новини — Ви знову стали лауреатом нагороди «Згущівка поштою»! Одного з місяців Вашої активної діяльності саме у Вас був найбільший баланс доданої інформації до Вікіпедії серед користувачів з досвідом.
Вітаємо і бажаємо нових звершень на теренах вікіпроектів!
-- Ата (обг.) 11:11, 10 березня 2015 (UTC)
Повідомте, будь ласка, свою поштову адресу (якщо вона змінилась з 2013 року) і номер мобільного телефону для отримання посилки.

Допомога[ред. код]

Вітаю! Я, натхненний списками про птахів та ссавців, сам вирішив написати в майбутньому декілька. Вибрав плазунів і чомусь хочу почати з Австрії. Так-от, маю прохання: чи є окрім МСОПу ще якісь сайти або книги присвячені плазунам та країнам? Наприклад, якийсь сайт, подібний до того, що був використаний в спсику птахів Естонії. Дякую!--TnoXX parle! 16:05, 20 квітня 2015 (UTC)

Відомо близько 8000 видів плазунів у світі. Список МСОП містить трохи більше 4400 видів, зокрема для Австрії МСОП подає 12 видів. Натомість існує такий ресурс як база даних рептилій, там є всі види й крім того підвиди, в тому числі новоописані. В Австрії Reptile Database Search нараховує 16 плазунів. Звичайно, для вступного слова треба додатково гуглити, але то вже бонус. --Sehrg (обговорення) 19:55, 20 квітня 2015 (UTC)
Вітаю! В мене ще декілька запитань, хочу розпиатти і зрозуміти, аби потім не мучити вас. Перше, я створив заготовку статті про австрійських плазунів → Користувач:TnoXX/пісочниця. Виникло декілька нюансів:
 • Я позначив зірочкою ті види, які не дає МСОП; на деякі з них я не знайшов тег охоронного статусу (позначив як NE?)

NE — годиться. Щодо Trachemys scripta, то МСОП пише, що цей вид був інтродукований у Віденський регіон (тут пошук просто не спрацював). Вид Vipera aspis не наведений в МСОП, а у "Reptile Database" в коментарях написано: «може бути в Австрії, але немає надійних даних» — краще прибрати зі списку (можна написати у вступі, що вид не ввійшов у список, бо немає надійних даних щодо його проживання в Австрії). --Sehrg (обговорення) 22:22, 21 квітня 2015 (UTC)

 • У списку МСОП знайшов ось таку ящірку → Lacerta bilineata. Вона позначена як австрійська в МСОП, але в базі даних рептилій її нема. Чи варто її ставити в список і тоді виходить, що рептилій 17?

Ця ящірка, якщо глянути на її ареал та прочитати текст, живе в Австрії тільки по кордону з Італією, я би її додав. --Sehrg (обговорення) 22:22, 21 квітня 2015 (UTC)

Окрім того хочу вияснити ще декілька нюансів. Я, напркилад, не зміг знайти у пошуку МСОП України. Вона там є. І що робити з різною кількістю видів в МСОП та ReptileDataBase? Дякую за відповіді!--TnoXX parle! 20:39, 21 квітня 2015 (UTC)

Україна знаходиться в категорії Північна Азія. Якщо є протиріччя між двома базами даних — треба розбиратись по кожному випадку окремо.--Sehrg (обговорення) 22:22, 21 квітня 2015 (UTC)

Вітаю! Я закінчив список. Подивіться що і як, будь ласка.--TnoXX parle! 10:16, 25 квітня 2015 (UTC)

Класно. Є тільки питання щодо приміток до статусі МСОП. Чому б не зробити через ref name ?

Anguis[ред. код]

Вітаю! Цікаво чи не знаєте ви про точну ситуацію стосовно Anguis fragilis та Anguis colchica. Останню ніби-то вважають підвидом веретільниці ламкої, однак я вже знайшов чотири джерела (угорський сайт, використаний у відповідному списку, грецький сайт, присвячений грецьким плазунам, роботу герпетолога Gvozdik An ancient lineage of slow worms, genus Anguis (Squamata: Anguidae), survived in the Italian Peninsula та ReptileDataBase), які вказують на те, що Anguis fragilis слід розділити на п'ять видів: власне веретільницю ламку, A. colchica, пелопенеську веретільницю і ще якісь там варіанти. Тому ось моє питання: чи варто тоді A. colchica перенести з сумнівних видів в угорському списку до підтверджених (проживання в Угорщинні 100%)--TnoXX parle! 21:08, 13 травня 2015 (UTC)

Якраз підтвердження, що Anguis colchica мешкає в Угорщині немає. Згідно з Gvoždík et al. 2013 географічний розподіл відомий приблизно, але:
Anguis fragilis — від Піренейського півострова на схід до Центральної Європи (Чехія, південно-західна Словаччина). Ареал цього виду, ймовірно, поширюється на Угорщину й на північ до західної Скандинавії й на південний схід до Апеннінського півострова і північно-західної частини Балканського півострова. Ізольовано трапляється також в північно-східній Балканах, в Румунії й Болгарії.
Anguis graeca — Греція і Албанія.
Anguis colchica: A. c. colchica — в Грузії, Кавказькій частині Росії, на північному сході Туреччини; A. c. incerta — в Литві, на північному сході Польщі, Східній Чехії, Словаччині, Румунії; A. c. orientalis — на півночі Ірану.
Тим не менш, є ймовірність, що всі три види (A. fragilis s.s., A. colchica, A. graeca) перетинаються десь в північних Балканах. --Sehrg (обговорення) 22:56, 13 травня 2015 (UTC)

Є джерела що вказують на проживання A. colchica в Угорщині:
Там же ж і ще на угорському сайті, який є в угорському списку? також вказано, що ділянкою гібридизації є долина Дунаю. Але я хочу інше запитатися ): я можу все це вважати окремими видами чи то ще площина подальших досліджень та дискусій?--TnoXX parle! 05:03, 14 травня 2015 (UTC)
Є наукова стаття, яка описує Anguis colchica (Nordmann, 1840) як повноцінний вид, інші наукові статті цього не спростовують, а навіть підтверджують. Тому можна в таблиці A. colchica подавати як окремий вид і можна створювати відповідні статті у вікіпедії, як це зробили французи. Звичайно будуть (вони необхідні) подальші дослідження по уточненню діапазонів поширення та морфологічних особливостей. --91.200.183.214 07:31, 14 травня 2015 (UTC)
Дякую!--TnoXX parle! 09:40, 14 травня 2015 (UTC)
Назріло ще дещо, але то вже стосується українських плазунів: в Україні виходить живе A. colchica?--TnoXX parle! 16:14, 14 травня 2015 (UTC)
Так, виходить, що в Україні живе A. colchica — веретільниця східна, або колхідська. Посилання: Загороднюк І., Коробченко М. Раритетна фауна Луганщини: хребетні першочергової уваги. — Луганськ: Вид-во «ШИКО», 2014. — 220 с. онлайн --Sehrg (обговорення) 16:32, 14 травня 2015 (UTC)
Може підкажете хоча б шаблон пошуку український назв в Гугл. Я пробував в Scholar, але щось воно не дуже(--TnoXX parle! 17:27, 14 травня 2015 (UTC)
До речі знайшов назву для Ablepharus kitaibelii, однак не знаю чи можна тому вірити. Є варіант «європейський гологолов» → [1] і [2], а є ще європейське зміїоко, але то тільки у Вікі.--TnoXX parle! 17:36, 14 травня 2015 (UTC)
Книга «Заповідні екосистеми Карпат» написана біологами, чому б не вірити. Особливого методу пошуку назв в мене нема.--91.200.183.214 18:09, 14 травня 2015 (UTC)

Дужки[ред. код]

Вітаю, колего, і дякую за гігантський внесок! Помітив, що в багатьох ваших статтях автор опису виду стоїть у дужках, хоча той вид ще не встигли перегнати до іншого роду (принаймні, якщо вірити базам даних МСОП та ITIS). У деяких — навпаки, дужок бракує. Stas (обговорення) 01:49, 8 жовтня 2015 (UTC)

Дужки в зоології на відміну від ботаніки не несуть ніякої додаткової інформації (використовував за МСОП, у яких в основному є дужки). --Sehrg (обговорення) 07:21, 8 жовтня 2015 (UTC)
МКЗН не згодний (с. 97—98). Stas (обговорення) 07:50, 8 жовтня 2015 (UTC)
ITIS теж пише автора то в дужках, то без. --Sehrg (обговорення) 18:16, 8 жовтня 2015 (UTC)
Ну — для одних видів було перенесення в інші роди чи перейменовування роду, для інших ні. Stas (обговорення) 19:01, 8 жовтня 2015 (UTC)

Стаття про місто Марганець[ред. код]

Вітаю! Чому ви видалили розділ "Культура" в статті про місто Марганець?

У мене немає відповіді на це питання. Чи я це якось зробив несвідомо, чи збої в вікіпедії, я не знаю. --Sehrg (обговорення) 13:55, 2 листопада 2015 (UTC)

English Wikipedia[ред. код]

Thanks for your edits on en:Ukrainian local elections, 2015; unfortunately I seem to have written 91% of that article.... Not so long ago many people on English Wikipedia worked on Ukrainian politics articles there. Unfortunately today I seem to be the only person left of them. And I am scaling down my contributions (I want to pursue other interests than Wikipedia) on Wikipedia. If you have the time and energy it would be most welcome if you would become more active on English Wikipedia ;-).

PS I was in Zaporizhia in 2012 and I love this city; I also have some friends there.
Yulia Romero (обговорення) 22:38, 9 листопада 2015 (UTC)

C/2015 T4 (PANSTARRS)[ред. код]

При створенні статей не потрібно писати «Шаблон:Комета», достатньо писати просто «Комета». З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 07:30, 17 листопада 2015 (UTC)

ok --Sehrg (обговорення) 07:54, 17 листопада 2015 (UTC)

Вибори в України 2015 р.[ред. код]

Добрий день, Sehrg! Дякую, що створили файл Файл:Вибори 2015 Лідери ОБЛ.png. Але Ви та інші деякі користувачі не примітили факту, що вибори відбулися в районах Донецької та Луганської областей, які підконтрольні Україні. Якщо можете - виправте, будь ласка! 212.2.129.253 10:54, 17 листопада 2015 (UTC)

Я навів результати виборів до обласних рад (до донецької та луганської обл. рад виборів не було) і м. Києва. У підрозділі «зведені результати виборів» є окремий рисунок результатів виборів по районах і містах. --Sehrg (обговорення) 13:38, 17 листопада 2015 (UTC)

Громада[ред. код]

Вітаю! Ви створили багато статей про Словенію, у назві яких зараз використовується слово «община». В Укрвікі немає статті община — є громада. Пропоную почати перейменування. Дякую за увагу. Успіхів.)--Бучач-Львів (обговорення) 09:12, 7 грудня 2015 (UTC)

Мені здається, що комуни в Франції це теж аналог громад. --Sehrg (обговорення) 11:28, 7 грудня 2015 (UTC)
Так, це муніципалітети. Я також за "громади" - якось більш сучасно звучить. Mykola Swarnyk (обговорення) 06:37, 15 грудня 2015 (UTC)

Словенські назви[ред. код]

Гадаю, вам буде корисно побачити інструкції з передачі географічних назв різних країн українською. Вони є тут: http://www.ukrmap.com.ua/services/kodeksi-ustalenoji-praktiki/ А зокрема, там пише що словенське H завжди передається через українське Г, не через Х. З повагою, Mykola Swarnyk (обговорення) 06:35, 15 грудня 2015 (UTC)

Хоч я найближчим часом не збираюся створювати географічні статті, але добре, що таке створили (а не в zip-форматі було б краще). Г, Х — мабуть, це залежно від ситуації. Наприклад, словен. Vrh напрошується озвучити як Врх. словен. Vrh — перекладається як вершина, співзвучне з українським верх. Населені пункти типу словен. Laze pri Dramljah (Лазе-при-Драмлях) які мають аналогічне українському закінчення -ах, -ях напрошується озвучувати через «х». Слово Hrib я озвучив як Хриб, хоча це перекладається як пагорб, тому краще було б Гриб, так що нюанси є. --Sehrg (обговорення) 09:19, 15 грудня 2015 (UTC)
Цілком згоден з вашими міркуваннями. Я б безумовно писав "Врх", але автори інструкції чомусь вирішили йти шляхом повної уніфікації - "Duh na Ostrem Vrhu – Дуг-на-Острем-Вргу" — так що маємо те що маємо. Цікаво, чи не могли б ми, як Вікіспільнота, виробити певні рекомендації для Мінекології. Бо по інших мовних інструкціях є не менше зауважень. Дати певний термін - півроку, рік, залучити, якщо треба, експертів-філологів. А тоді хай би вони розглянули на якійсь своїй колегії і внесли правки... Mykola Swarnyk (обговорення) 17:05, 15 грудня 2015 (UTC)

Тире[ред. код]

Ви писали, що згідно вимог ВАК у числових діапазонах ставиться коротке тире… Але ж тут Вікіпедія і згідно її правил слід ставити довге. --Олег.Н (обговорення) 15:35, 8 березня 2016 (UTC)
А писати числа через крапку — це взагалі не ОК %-[ --Олег.Н (обговорення) 17:43, 8 березня 2016 (UTC)

Так, знайшов про числа [3] і зара виправлю --Sehrg (обговорення) 18:08, 8 березня 2016 (UTC)

?[ред. код]

Нічого кращого як тупо прибирати правки, які обговорюються на висуненні статті на вибрану не могли вигадати?--Igor Balashov (обговорення) 06:54, 6 квітня 2016 (UTC)

Не знаю про що ви --Sehrg (обговорення) 08:37, 6 квітня 2016 (UTC).
ред.№ 17884765--Igor Balashov (обговорення) 11:22, 6 квітня 2016 (UTC)
Дивно. Я ваші правки спеціально не прибирав. Уже додав два посилання на Петриківка: Альбом репродукцій. Дніпропетровськ. --Sehrg (обговорення) 11:31, 6 квітня 2016 (UTC).

Леопард[ред. код]

Вітаю! Може допоможе при доведенні статті до вибраної (якщо матимете бажання звичайно). У них є певні цікаві розділи, які можуть слугувати планом при розширенні статті. --З повагою, TnoXX parle! 14:15, 12 квітня 2016 (UTC)

Тут колеги-зоологи підколюють: а де джерела, що то «леопард», а не кіт чи оцелот?--Brunei (обговорення) 16:20, 12 квітня 2016 (UTC)
Може колеги-зоологи і допоможуть). Я ж просто навів основному автору, може йому пригодиться.--З повагою, TnoXX parle! 16:31, 12 квітня 2016 (UTC)
Це, до речі хороше зауваження про джерела. При підготовці до номінування на добру я дивився у болгарську вікіпедію і дещо позичив (мистецтво так точно). Раз постало питання – знайшов два напівавторитетних україномовних джерела. Бажання доводити й подавати на вибрану немає, якщо хто візьметься – абсолютно не проти. --Sehrg (обговорення) 16:49, 12 квітня 2016 (UTC)
Напівавторитетне?--З повагою, TnoXX parle! 17:19, 12 квітня 2016 (UTC)
Якщо не вийде знайти АД, то може перейменувати статтю, викристовуючи біноміальну назву?--З повагою, TnoXX parle! 19:55, 12 квітня 2016 (UTC)
Інших джерел (крім тих двох, які я навів) нема. У Конвенції багато помилок, про що тут, у вікіпедії вже обговорювалось (хоч документ затверджений ВРУ), авторитетність посібника на 79 сторінок теж сумнівна (хоч він рекомендований вченою радою Навчально-наукового інституту ветеринарної медицини та якості і безпеки продукції тваринництва НУБіП України, і пройшов рецензування). От і виходять НАД – напівавторитетні джерела.--Sehrg (обговорення) 20:38, 12 квітня 2016 (UTC)
То не книжка, а методичка. Виглядає, що цю назву, як допустив Igor Balashov, вони взяли з Вікі. Користувач Zoo перйменував статтю на «леопард» без жодних наведених джерел у 2012. Ту назву варто прибрати, я думаю. Щодо назви «кіт Жоффруа», то хотілося б почути Zag, який теж мав діалог з Igor Balashov. АБо кіт, або біноміальна.--З повагою, TnoXX parle! 10:10, 14 квітня 2016 (UTC)
Думаю, по правилам вікіпедії треба перейменувати статтю на Leopardus geoffroyi, але в мене немає прав для перейменування, тож зверніться до адміністраторів, як ініціатор перейменування. --Sehrg (обговорення) 10:27, 14 квітня 2016 (UTC)
Я адмін, але чому у Вас права відсутні? Бо ДС?--З повагою, TnoXX parle! 10:50, 14 квітня 2016 (UTC)
Зрозумів чому, все зробив.--З повагою, TnoXX parle! 10:52, 14 квітня 2016 (UTC)
Тільки конвенція таке ж достовірне джерело, як і та методичка --Sehrg (обговорення) 12:35, 14 квітня 2016 (UTC).

Filago pyramidata[ред. код]

Вітаю! Не могли б Ви вказати, на основі чого написаний розділ «Поширення», бо того, що там написано, у вказаних джерелах я не знаходжу. --Олег (обговорення) 14:51, 25 квітня 2016 (UTC)

Ось країни поширення, є також мапа поширення. В українських джерелах нема інформації про цей вид --Sehrg (обговорення) 17:56, 25 квітня 2016 (UTC)
Так, я теж шукав, в українських джерелах, тому і засумнівався. Дякую, тепер я побачив активні посилання внизу наведеного джерела. Хоча там, здається, теж поширення лише припускають. Це не стосується цієї статті, але раз вже до Вас звернувся, прошу, якщо Вам відома українська назва таксону з авторитетних джерел — називайте статтю про таксон українською назвою. Колись про це домовлялися — заперечень тоді не було. Якщо Ви не згодні з цим — надайте свої аргументи на СО тої сторінки, будь ласка. --Олег (обговорення) 18:18, 25 квітня 2016 (UTC)
Так, припускають (змінив фразу в статті). Добре. --Sehrg (обговорення) 18:43, 25 квітня 2016 (UTC)

Тясмин[ред. код]

Давно маю припущення, що назва річки Тясмин (Тясьмин, Тясьма) і слово тясьма "тасьма" - родичі, означає "розпростертий", "розтягнутий", "витягнутий". Річка Тясмин на вигляд дугоподібна, розпростерта. --Микола Івкі (обговорення) 11:52, 26 квітня 2016 (UTC)

Вікі не є компіляцією припущень. Що каже етимологія? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:56, 26 квітня 2016 (UTC)
Тасьма, до речі тюркське слово. Версію про тасьму теж наводять у Збірках праць Олександрівського музею. Коли точна етимологія невідома вчені намагаються її розгадати, що стає основою їх досліджень. Так і в цьому випадку. В.В. Лучик — доктор філологічних наук. Версію про походження назви Тясмин він висунув у своїй докторській дисертації «"Гідронімія середнього Дніпро-Бузького межиріччя». Цю версію вважають найбільш правдоподібною і в « Топонімічному словнику України» і в «Збірці праць Олександрівського районного краєзнавчого музею». --Sehrg (обговорення) 12:10, 26 квітня 2016 (UTC)
Слово етимологія мені знайоме багато років. Походження назви Тясмин від таш "камінь" заперечую. Чи натрапляли Ви на вимову Тясми́н ? --Микола Івкі (обговорення) 12:18, 26 квітня 2016 (UTC)
На лінгв. порталі написали з подвійним наголосом: [4]. --Sehrg (обговорення) 12:31, 26 квітня 2016 (UTC)
 • Словник УЛІФ сумнівний: містить багато помилок. Див. СО Тясмин. Версію від таш виводив інший мовознавець, також доктор філологічних наук. --Микола Івкі (обговорення) 12:42, 26 квітня 2016 (UTC)
 • Біля Тясмину бував у різних містах і селах. Вимови Тясми́н не чув ніде. Чув тільки Тя́смин (Тя́сьмин).
Вичитав, що в говорах укр. мови є загальна назва тясмин "береза".
Далі в мене виникло питання. Чому на березу кажуть тясмин ? Думаю, що розгадав. --Микола Івкі (обговорення) 11:12, 27 квітня 2016 (UTC)
 • Ви із Запоріжчини. Який рід має назва Салтич ? Що означає ця назва ? --Микола Івкі (обговорення) 11:12, 27 квітня 2016 (UTC)
  У відповідній статті я написав єдину відому мені версію назви. Додам що на тих землях (у Приазов'ї) жили ногайці, і це їхня назва. --Sehrg (обговорення) 12:40, 27 квітня 2016 (UTC)

Продовження WikiPhysContest-2016[ред. код]

Шановий учаснику конкурсу! Раді повідомити Вам, що період написання статей продовжено до 14-го травня, Дня астрономії в 2016 році. До 23:59 Ви можете редагувати свої статті в рамках конкурсу. Визначення переможця перенесено на 28 травня, а церемонію нагородження на початок червня. Сподіваємося, Ви використаєте ці додаткові 10 днів, аби вдосконалити свою статтю. Успіхів!

З повагою, оргкомітет конкурсу 08:56, 29 квітня 2016 (UTC)

Джамала[ред. код]

Вітаю, пане Sehrg. Я не можу далі прочитати: якщо вона їх не знімала ... ЩО? Чому Ви скасували моє значне редагування? Я скасував Ваше скасування. Там додано архіви посилань, Нагороди, уточнено інфо, додано Коляденко і т.д. Все потрібне і правдиве. Обговорімо Ваші претензії, а потім коли що відредагую. Бо скасовувати моє редагування, у якім немає нічого зайвого я не бачу сенсу. Могли б хоча б вибірково відредагувати, що Вам не до вподоби, а не все.--Mychajlo Naumenko, 7:47, 9 травня 2016 (UTC)

Згоден. Все добре. То було автоматичне скасування ... --Sehrg (обговорення) 09:08, 9 травня 2016 (UTC)

Гризуни[ред. код]

Будь ласка ознайомтеся з основами біологічної класифікації (наприклад, з використанням терміну sensu lato ), аби Я надалі не витрачав свій дорогоцінний час на Вас.

Frankenia laevis[ред. код]

Вітаю! Це ред.№ 16684875 схоже на якусь помилку. Перевірте, будь ласка. --Олег (обговорення) 13:43, 9 червня 2016 (UTC)

Дякую що помітили, це якась незрозуміла помилка. --Sehrg (обговорення) 14:08, 9 червня 2016 (UTC)

Результати конкурсу й церемонія нагородження[ред. код]

Шановний учаснику конкурсу WikiPhysContest-2016! Раді привітати Вас із закінченням нашого конкурсу!
Результати конкурсу можна знайти на сторінці конкурсних статей, призові місця позначені кольором.

Хочемо подякувати Вам за Вашу участь. Завдяки Вам та іншим учасникам в українській Вікіпедії з'явилося понад 90 статей про астрономію та фізику, приблизно половина з яких є великими, якісними статтями, а кільканадцять з них є надякісними статтями-гігантами, які скоріш за все стануть добрими та вибраними статтями в українській Вікіпедії — взірцями для інших. Незалежно від місця, яке Ви зайняли, Ваш вклад є дуже важливим для нас та української Вікіпедії — Ви долучилися до створення десятків мегабайтів якісного україномовного науково-енциклопедичного контенту, ми Вами пишаємося!

Нам також приємно запросити Вас на церемонію нагородження, що відбудеться в суботу 2 липня, об 11:00, у Дзеркальній залі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів, вул. Університетська, 1). На всіх присутніх на церемонії чекатимуть купа сувенірів від ГО «Вікімедіа Україна», кава, чай та печиво, а також приємна компанія людей, небайдужих до фізики, астрономії та Вікіпедії.

Бажаємо Вам залишатись активними у Вікіпедії!
Ще раз дуже дякуємо за Вашу участь і з нетерпінням чекаємо на Вас у Львові!

З повагою, оргкомітет конкурсу 14:48, 15 червня 2016 (UTC)

ФК Європа[ред. код]

Правильно писати: Юероп (футбольний клуб), виправіть будь ласка, де лишили неправильне посилання. --Jphwra (обговорення) 17:48, 7 липня 2016 (UTC)
Виправив сам. Треба звіряти з основною статею про чемпіонат. --Jphwra (обговорення) 17:55, 7 липня 2016 (UTC)

Дуби[ред. код]

Добрый день. Можете дополнить? Дуб Келлога, добавить источники Дуб чорний--Станислав Савченко (обговорення) 20:25, 17 серпня 2016 (UTC)

Зробив. --Sehrg (обговорення) 06:38, 18 серпня 2016 (UTC)

Вікіпедія:Вибори арбітрів/2016/Голосування[ред. код]

Саме від Вас залежить, яким буде Арбітражний комітет. З повагою, --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 11:14, 7 вересня 2016 (UTC)

Запрошення до тижня Михайла Грушевського[ред. код]

--Arxivist (обговорення) 13:37, 28 вересня 2016 (UTC)

Горох він такий горох....[ред. код]

Доброго вечора! Бачу, що Ви трохи ліпше розбираєтеся в темі. Сьогодні надибав на кілька видів гороха. Чесно кажучи, я й не думав, що його стільки видів різних є. Але ба! Статті українською немає і я не знаю, як їх величати українською. Ну, для прикладу, дві штуки - Black-eyed pea та snow pea. Як їх хоч називають українською? А я б потім (за змоги) переклав би з англійської. Якщо Ви за це візьметеся - ще краще буде! :-) На все добре! :-) --Nickispeaki (обговорення) 16:12, 15 жовтня 2016 (UTC)

Я хоч і науковець, але від ботаніки у професійному плані знаходжусь далеко, пишу у вікіпедії у ранзі любителя. англ. Black-eyed pea (Vigna unguiculata subsp. unguiculata) — це підвид вігни китайської, українських назв у АД нема отже, може бути хіба що запропонована назва, напр, „вігна китайська чорноока“, але назва статті має бути науковою. англ. Snow pea (Pisum sativum var. saccharatum) — теж різновид звичайного гороху посівного, українських назв у АД нема отже, може бути хіба що запропонована назва, напр, „горох посівний сніговий“. Я зараз створюю статті за списком «Список судинних рослин Ісландії», і там роботи на довго вистачить.--Sehrg (обговорення) 18:23, 15 жовтня 2016 (UTC)

Лінкс[ред. код]

а логотип клубу буде? --Jphwra (обговорення) 08:56, 6 листопада 2016 (UTC)

логотип є в інших розділах вікіпедії, він невільний і його не можна так просто перенести. --Sehrg (обговорення) 09:21, 6 листопада 2016 (UTC)
Так можна завантажити суто під цю статтю, я наприклад так роблю коли пишу статті про клуби. То зробите чи мені зробити? --Jphwra (обговорення) 09:49, 6 листопада 2016 (UTC)
Я зараз займаюся іншою статтею, Рись, зробіть, будь-ласка, якщо не складно, у цього ФК цікава емблема. --Sehrg (обговорення) 10:06, 6 листопада 2016 (UTC)
Добре зроблю для мене це не проблема. --Jphwra (обговорення) 10:10, 6 листопада 2016 (UTC)
YesТак Зроблено --Jphwra (обговорення) 10:53, 6 листопада 2016 (UTC)

Ситник жаб'ячий[ред. код]

Вітаю. Перепрошую, я трохи нахомутав з перейменуваннями, вилученнями і відновленнями. Я перейменував Juncus ranarius на Ситник жаб'ячий, вилучивши останній, вважаючи, що то було перенаправлення на перший, хоча це була окрема Ваша стаття, яку Ви створили раніше і назвали Juncus bufonius, а я перейменував на Ситник жаб'ячий. Кобів називає Ситник жаб'ячий Juncus ranarius і Juncus bufonius. Причому для першого — це єдина назва, а для другого — синонім. Не могли б Ви створити заново Ситник жаб'ячий, використавши цю версію, щоб збереглося Ваше авторство? Бо я не можу зрозуміти, як їх можна тепер розділити, не змінивши автора. Juncus bufonius я перейменувпав на Ситник ропуховий — у Кобіва це основна його назва. Ще раз перепрошую, трохи заплутано вийшло, я й сам заплутався. --Олег (обговорення) 10:32, 27 листопада 2016 (UTC)

YesТак Зроблено --Sehrg (обговорення) 12:25, 27 листопада 2016 (UTC)
Juncus ranarius наводиться для флори України лише з XXI ст. і в тих джерелах, що я знайшов — без вернакулярної назви. --Sehrg (обговорення) 12:39, 27 листопада 2016 (UTC)
Ось конкретне посилання на Словник українських наукових і народних назв судинних рослин: «Juncus ranarius Song. & Perr. — ситник жаб’ячий». --Олег (обговорення) 14:06, 27 листопада 2016 (UTC)

Стамфорд Рафелз[ред. код]

Шановний Sehrg! За цей місяць двічі потрапляло мені на очі прізвище шановного засновника Сінгапуру, але якось воно мені дуже ріже око, ніяк я не можу зрозуміти - чому Sir Thomas Stamford Raffles став Рафелз, а не Раффлз або Рафлз? Я сам-то суто російськомовний, тому аж ніяк не впевнений, що правий, тому і цікавлюсь. Якщо Рафелз правильно, то і слава богу, написав Рафелз в статті Богорський ботанічний сад, напишу Рафелз і в статті Сінгапурський ботанічний сад. З повагою --Batsv (обговорення) 16:35, 29 листопада 2016 (UTC)

Справді, я назвав статтю без підтвердження в АД. Мабуть «Рафлз» буде правильніше є відомий приклад Відкриття Рафлза Хоу. --Sehrg (обговорення) 21:30, 8 грудня 2016 (UTC)

Тополя бальзамічна[ред. код]

http://www.booksite.ru/fulltext/rusles/drevesporody/text.pdf, ст 145. Дополните статью, пожалуйста.--Станислав Савченко (обговорення) 17:43, 8 грудня 2016 (UTC)

YesТак Зроблено --Sehrg (обговорення) 20:52, 8 грудня 2016 (UTC)

Порожні параметри[ред. код]

Вітаю! Не варто додавати порожні параметри у картку, бо тоді значення цього параметра не відображатиметься з вікіданих. Наприклад, я прибрав порожній параметр «eol = » ред.№ 19511591 і в картці є посилання на EOL, натомність у Вашій версії йог не було ред.№ 19507185. --Олег (обговорення) 19:09, 10 січня 2017 (UTC)

Тиждень біології[ред. код]

Згущівка[ред. код]

Zguschene moloko.png Згущівка
Красно дякую за вашу поміч, пане.

Наснаги вам і нових звершень. Viiictorrr (обговорення) 20:54, 15 січня 2017 (UTC)

ДЯКУЮ! --Sehrg (обговорення) 21:29, 15 січня 2017 (UTC)

Незавершені статті[ред. код]

Вітаю! Думаю, Ви розумієте, що, якщо стаття про рослину з родини капустяні, то вона не може бути незавершеною статтею про айстрові. Я розумію, що коли стаби з ботаніки розділили на підкатегорії, стало дещо важче підбирати для статті шаблон для стабу, але це була вимушена міра, бо без розділення кількість стабів досягала вже декількох тисяч і в перспективі тільки зросла б на декілька порядків. Розібратися в такій мегакатегорії було б дуже важко. З цієї ж причини була, у свою чергу, розділена категорія незавершених статей про квіткові рослини. Категорії стабів всіх родин ще не створені, та й навряд чи це скоро станеться, тому, якщо Вам важко відслідкувати, які з них є, а яких ще немає — користуйтесь просто шаблонами для квіткових, голонасінних, папоротей і водоростей. Я додав до категорії незавершених статей про квіткові список наявних підкатегорій і відповідних шаблонів до них — можливо, Вам буде трохи легше. Перепрошую, що знову роблю зауваження — я з повагою ставлюся до Вашого внеску, тому прошу, сприйміть будь ласка це конструктивно. Ви багато створюєте, і хочеться як краще, якщо це не важко. --Олег (обговорення) 16:23, 16 січня 2017 (UTC)

На жаль, я деколи неуважний. Тому забув замінити айстрові-доробити на капустяні-доробити. --Sehrg (обговорення) 18:20, 16 січня 2017 (UTC)

Чого видалили?[ред. код]

Навіщо видалили фотки білок? --Петрущак Обг@ 16:16, 8 лютого 2017 (UTC)

Я ж пояснив. Фото київських вивірок не стосуються навколомосковського підвиду. --Sehrg (обговорення) 17:36, 8 лютого 2017 (UTC)

Дуже важливо: ви вже проголосували на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа?[ред. код]

До 23:59 14 травня 2017 (UTC) відбуваються вибори трьох представників спільноти до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 9 кандидатів.

Чому ці вибори важливі? Тому що вони стосуються й нас. Саме через ці вибори спільнота може впливати на прийняття рішень Фондом Вікімедіа. Вони дозволяють нам вплинути на те, в якому напрямку розвиватиметься спільнота й Фонд, якою буде стратегія всього руху Вікімедіа. На минулих виборах вперше від спільноти до Ради були обрані не тільки представники Західної Європи та США — це допомогло Фонду мати краще представництво спільноти.

Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа. Ви можете також прочитати повні біографії та програми кандидатів (українською!) тут: m:Wikimedia Foundation elections/2017/Board of Trustees/Candidates/uk.

Натисніть тут, щоб проголосувати.

Коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроектах та у русі Вікімедіа 
Фото Псевдонім Ім'я Країна Рідна мова Вік К-сть редагувань У вікі Поза вікі Програма
The Land Headshot.jpg The Land Кріс Кітинг (Chris Keating) Велика Британія англійська 36 9.594, найактивніша — англ. ВП (7.524) колишній голова правління «Вікімедіа Велика Британія»; організатор тренінгів для правлінь відділень Фонду; адміністратор і автор вибраних статей англ. Вікіпедії організатор кампаній пожертв для громадських організацій зосередження Фонду Вікімедіа на місії та спільнотах, відкритість, прислухання до думки спільноти й ефективність Ради повірених
Milos Rancic GB.jpg Millosh Милош Ранчич (Milos Rancic) Сербія сербська 43 12.860, найактивніша — Мета-вікі (5.044) співзасновник і колишній член правління «Вікімедіа Сербія»; ініціатор AfroCROWD; член Мовного комітету; колишній стюард, колишній бюрократ і чек'юзер серб. ВП власник малого підприємства, яке зокрема надає сервери та обслуговує веб-сайти Вікімедіа Сербія та AfroCROWD демократизація, інтеграція редакторів, які не належать до організованих груп, та солідарність у межах руху
Dr. Dariusz Jemielniak-2.jpg Pundit Даріуш Ємельняк (Dariusz Jemielniak) Польща польська 42 14.662, найактивніша — пол. ВП (10.306) чинний член Ради; чек'юзер, адміністратор і бюрократ пол. ВП; колишній стюард;
був членом Комісії Омбудсменів і головою Комітету з розподілу коштів (FDC); автор книги про етнографію Вікіпедії.
професор теорії управління, автор досліджень про рухи вільного й відкритого ПЗ й альтернативної науки, колишній член правління Наукового центру Коперніка продовження досягнень першого терміну: спілкування зі спільнотою, конструктивний член Ради, який може висловити свою думку, має досвід, шукає консенсус
Dr. James Heilman.jpg Doc James Джеймс Гейлман (James Heilman) Канада англійська 37 221.479, найактивніша — англ. ВП (209.219) член Ради у 2015; адмін в англійській Вікіпедії;
активний дописувач вікіпроекту Медицина та керівник WikiProject Med Foundation, співзасновник і член правління «Вікімедіа Канада», працює над медичними перекладами
лікар швидкої допомоги, викладач факультету медицини розуміння наших спільнот; працювати разом як рівним, визначати наші цілі разом і підтримувати нашу незалежність
Abbad at Dana.jpg عباد ديرانية Аббад Діранейя (Abbad Diraneyya) Йорданія арабська 20 29.996, найактивніша — араб. ВП (25.148) автор вибраних статей у арабській Вікіпедії; автор історії арабської ВП;
член-засновник групи «Вікімедіа Левант»; віце-директор ВікіАрабії-2016
студент має багато ідей на майбутнє і хоче про це заявити; трохи нових точок зору із відносно погано представленої частини світу
María Sefidari.JPG Raystorm Марія Сефідарі (María Sefidari) Іспанія іспанська 34 26.043, найактивніша — іспан. ВП (20.956) чинний член Ради; бюрократ і адмін іспан. ВП;
засновник вікіпроекту ЛГБТ; організатор конкурсів статей; член-засновник «Вікімедіа Іспанія»; колишній член Комітету приєднання та Комітету індивідуальних грантів.
викладач магістерської програми з цифрових комунікацій, культури і громадянства повернути Фонд Вікімедіа назад до підсилення нашої спільноти; продовжити застосовувати свій досвід, натхнення та вміння для цілей Руху
Peter Gallert Wiki Indaba 2017.jpg Pgallert Петер Галлерт (Peter Gallert) Намібія німецька 46 17.205, найактивніша — англ. ВП (15.949) відкочувач, патрульний в англ. ВП
автор експерименту з усними джерелами; автор доповідей і публікацій про Вікіпедію і Вікімедіа.
викладач в Намібійському науково-технологічному університеті зробити Раду повірених прозорою, чесною і відкритою, щоб отримати довіру від найвищої цінності компанії — її редакторів
Yuri Astrakhan.jpg Yurik Юрій Астрахан (Yuri Astrakhan) США російська 40 31.977, найактивніші — пол. ВП (3.053), рос. ВП (3.033) розробник, входить до п'ятірки головних авторів коду MediaWiki, розробник графів для Вікіпедії; колишній працівник Фонду;
виступав з доповідями про Вікіпедію у Вірменії, Україні, Росії та США
працює в Elastic, розробнику технології з відкритим кодом, на основі якої працює пошук Вікімедіа кращі шляхи для спілкування, управління та створення для успішності спільноти; більш інтерактивний контент; технічний досвід зробить Раду ефективною / сфокусованою
Abel mbula.jpg BamLifa Абель Ліфаелі Мбула (Abel Lifaefi Mbula) Демократична Республіка Конго лінгала 25 1.081, найактивніша — франц. ВП (749) виправляє, патрулює й перекладає статті у французькій Вікіпедії вчитель, викладає учням основи Вікіпедії враховувати певні аспекти спільнот (чорних) африканських та інших південних країн, які зараз ігноруються

На попередніх виборах українська Вікіпедія показала найвищу явку серед великих вікі (25%). Впевнений, що цього року ми можемо показати не гірший результат, щоб нашу думку знову почули.

Детальніше у Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Дуже важливо: вибори Ради повірених Фонду Вікімедіа. (Якщо ви вже проголосували, дякую за вашу активність та перепрошую за зайве нагадування)NickK (обг.) 12:40, 12 травня 2017 (UTC)

Населення і густота[ред. код]

А чому густоту так само не винести в окремий шаблон, як і населення?--Анатолій (обг.) 09:55, 25 травня 2017 (UTC)

Заповнювати шаблон густоти було б важче. Треба повідкривати статті з усіма районами й почергово ділити населення на площу. От якби хтось зробив це автоматично. Я автоматичного ділення зробити не зможу. --Sehrg (обговорення) 10:03, 25 травня 2017 (UTC)
Автоматичне ділення можна зробити, якщо не буде позначок про збільшення/зменшення.--Анатолій (обг.) 10:21, 25 травня 2017 (UTC)
Я переніс усі зменшення для Запорізької області (збільшення ніде нема, такі реалії) з шаблону в картки. --Sehrg (обговорення) 11:34, 25 травня 2017 (UTC)
Тепер створіть окремо такий шаблон для площ і року (тобто 01.04.2017 має бути теж окремо). після цього в полі «густота» пишете {{#expr:{{Населення районів Запорізької області|Приазовський}}/{{Площі районів Запорізької області|Приазовський}}}}.--Анатолій (обг.) 11:40, 25 травня 2017 (UTC)
думаю Formatnum заважає і потрібне ще округлення результату. --Sehrg (обговорення) 11:58, 25 травня 2017 (UTC)

Тиждень покращення статей з біології розвитку[ред. код]

--Helixitta (ut) 15:01, 17 червня 2017 (UTC)

Miller[ред. код]

Вітаю! Ви зробили перенаправлення з Miller на Герріт Сміт Міллер. Проблемка в тому, що цю абревіатуру використовують багато біологів. Як думаєте, може краще у статті Miller створити список, аналогічний до такого у віківидах (Miller у віківидах). Можна також створити як неоднозначність, тоді Miller у статтях буде червоного кольору і це буде знак, що треба шукати конкретного автора таксону.--Стефанко1982 (User talk:Стефанко1982)? 21:25, 3 серпня 2017 (UTC)

Добрий вечір. А можна в статті Міллер дати вказівку: „The taxon author Miller may refer to:“. Все таки якщо Miller подають без ініціалів у зоології, то в переважній більшості випадків мають на увазі Ґеріта Сміта Міллера. --Sehrg (обговорення) 19:28, 3 серпня 2017 (UTC)

Вибори арбітрів[ред. код]

Вітаю! Запропонував Вас в арбітри. Дайте будь ласка відповідь. --Jphwra (обговорення) 17:24, 10 серпня 2017 (UTC)

Добридень. Дякую за довіри. Але ви мене висунули саме тоді, коли я зменшив активність у вікіпедії й поки-що повертатись у більш значну активність нема бажання. --Sehrg (обговорення) 18:34, 10 серпня 2017 (UTC)

Вибори до Арбітражного комітету[ред. код]

Вітаю! Нагадую вам, що вашу кандидатуру було висунуто на виборах Арбітражного комітету наступного скликання. Вашу кандидатуру автоматично буде відхилено, якщо до опівночі 15 серпня ви не підтвердите згоду на участь у виборах у якості кандидата. Прошу висловитися тут. Дякую! --Lystopad (обговорення) 09:57, 15 серпня 2017 (UTC)

Карта вибори[ред. код]

Доброго дня, Sehrg! Зверніть увагу: [5] [6]--Dgho (обговорення) 13:20, 17 вересня 2017 (UTC)

Дякую. Відповів на сторінці обговорення. --Sehrg (обговорення) 15:01, 17 вересня 2017 (UTC)

Населення Донеччини[ред. код]

Привіт, не заперечуєш, якщо я оновлю дані по Донеччині? --ДмитрОст 16:14, 29 вересня 2017 (UTC)

) Звичайно, не заперечую. --Sehrg (обговорення) 16:34, 29 вересня 2017 (UTC)
Привіт ще раз. А ти часом не знаєш, де можна нарити інформацію по площі смт Донеччини? Бо їх десь в області 130. Було б і площі сіл десь знайти, але то таке. Сайт РДА і райрад є не в усіх, сайти міськрад дають, як правило, площу лише міст... Був би вдячний за допомогу :-) --ДмитрОст 04:55, 30 вересня 2017 (UTC)
Я знаю два джерела: Офіційний портал Верховної Ради України та Енциклопедія Сучасної України. На жаль, не завжди там є інформація і не завжди вона співпадає. --Sehrg (обговорення) 06:44, 30 вересня 2017 (UTC)
Привіт ще раз. По площі Донеччини ось краса))). Щодо даних по областям, районам, містам, смт із нашого файлу на 01.01. 2017, що ти не зробив? Щоб я, може, добив) --ДмитрОст 18:44, 11 листопада 2017 (UTC)

З Новим роком і Різдвом Христовим![ред. код]

Euromaidan Kiev firework.JPG
Прийміть вітання з Новим роком та Різдвяними святами! Вітаю з роком нових надій, нових можливостей та нових звершень. Прийміть щиру вдячність за вашу працю на цьому проекті і внесок до нашої Вікіпедії, він не залишиться непоміченим громадою. Вдачі у нових великих справах розвою нашої енциклопедії та досягнення усіх запланованих бажаних цілей на цьому шляху. Вірних помічників Вам у цій справі. Веселих свят! Dim Grits 18:55, 31 грудня 2017 (UTC)
 • Дякую. Приємно отримати привітання від Вікіпедії. Бажаю Вам також натхнення й успіхів. --Sehrg (обговорення) 20:15, 31 грудня 2017 (UTC)

Випадковий відкіт[ред. код]

Вітаю! На обговорені у добрі статті я випадково відкотив ваше редагування. Прошу вибачення, це сталося випадково і я зразу не побачив. --Basio (обговорення) 09:09, 16 січня 2018 (UTC)

Зрозуміло тепер, все гаразд. --Sehrg (обговорення) 10:55, 16 січня 2018 (UTC)

Український назви[ред. код]

1)Важко зрозуміти значення таксон,пропустимо. 2)В російській вікіпедії стаття про цю пташку з підтвердженою назвою,тож.... BotAn14XD (обговорення) 18:19, 4 лютого 2018 (UTC)

Російська вікіпедія і будь-яка інша не є авторитетними джерелами. Російськомовні статті й книги не є авторитетними щодо української назви таксонів. --Sehrg (обговорення) 18:28, 4 лютого 2018 (UTC)

А переклад? BotAn14XD (обговорення) 18:35, 4 лютого 2018 (UTC)

І чому ж тоді англійські джерела є авторитетними? BotAn14XD (обговорення) 18:40, 4 лютого 2018 (UTC)

І в рос.вікі,і в українській джерела є англійськими.... BotAn14XD (обговорення) 18:41, 4 лютого 2018 (UTC)

І це в джерелі рос.вікіпедії про ворону:Common Name(s): English – Banggai Crow...тобто в Англії це Бангайська ворона BotAn14XD (обговорення) 18:56, 4 лютого 2018 (UTC)

Те, що я писав вище, стосується заголовних назв (назва статті, назва у картці, назва жирним шрифтом), це прописано у правилах вікіпедії — уже після основної назви у дужках пишеться перекладена назва або транслітерація. Щодо інформації поданої у статті, то, звичайно, можна користуватися авторитетними джерелами будь-якою мовою. --Sehrg (обговорення) 19:10, 4 лютого 2018 (UTC)

Так по суті відповідник є...Загально прийнята назва по світу,але не офіційна назва виду BotAn14XD (обговорення) 19:18, 4 лютого 2018 (UTC)

Українська вікіпедія керується українським правописом, а при виборі назви статті — джерелами українською мовою, якщо вам ці правила не підходять, можете створити авторський сайт, чи блог і писати, що завгодно (як я). --Sehrg (обговорення) 19:27, 4 лютого 2018 (UTC)

Дякую за дискусію) BotAn14XD (обговорення) 19:33, 4 лютого 2018 (UTC)

Чемпіонат Гібралтару з футболу 2017–2018[ред. код]

Я лишив четвірку бомбардирів, якщо є бажання, то можна збільшити список. --Jphwra (обговорення) 07:43, 4 червня 2018 (UTC)

Наукова українська назва[ред. код]

Вітаю! Я не певен чи Ви є фахівцем з рослин, але я не знаю, до кого ще звернутися. Проблема полягає в наступному: рід Carlina у нас названий дев'ятисил, але в Словарі Грінченка «дев'ясил» (дев'ятьсил) — це Inula Helenium, при тому, що Inula українською називається Оман. Може для уникнення плутанини має сенс перейменувати дев'ятисил на відкасник? З повагою --В.Галушко (обговорення) 18:11, 25 липня 2018 (UTC)

 • Добридень. Я не ботанік, але. Назва Оман = Inula зафіксована в основних джерелах: «Определитель» 1987, Кобів 2004. Щодо Carlina: «Определитель» 1987 року пропонує Carlina = відкасник, ЧКУ 2009 року пише Carlina = відкасник, а в іншому місці Carlina = відкасник, дев'ятисил. У словнику Кобіва 2004 року (до якого чомусь в мене зараз нема доступу), схоже, надано перевагу Carlina = дев'ятисил. Тому є резон прийняти назву з останнього зведення (хоча підстави для сумнівів теж є) --Sehrg (обговорення) 18:52, 25 липня 2018 (UTC)
Тоді номінуймо на перейменування. Микола Івкі, здається, теж за Відкасник. --В.Галушко (обговорення) 17:08, 26 липня 2018 (UTC)

Ведмедеві[ред. код]

Вітаю! Свого часу Ви доповнювали статтю Ведмедеві, яка отримала статус доброї ще 2007 року. Відтоді вимоги до добрих статей значно зросли. Будь ласка, висловіть свою думку щодо цієї статті на сторінці Вікіпедія:Кандидати у добрі статті/Позбавлення статусу. Буду вдячний! --Friend (обг.) 11:45, 13 серпня 2018 (UTC)

Життєві форми[ред. код]

(Чебрець). Там така штука: є чагарники і чагарнички - за висотою росту, а є напівчагарники і напівчагарнички - за ступенем здерев'яніння. Крім того, роди пишуться з маленької. Успіхів! Mykola Swarnyk (обговорення) 09:09, 6 вересня 2018 (UTC)

Так, я знав про ці поняття. А от чи всі чебреці напівчагарнички (або напівкущики, як пишуть у ЧК Дон. обл.), я не вникав. Дякую, що виправили. --Sehrg (обговорення) 10:58, 6 вересня 2018 (UTC)

Категорія:Флора Югославії[ред. код]

Вітаю. Напевно, не варто додавати до статей категорію для флори або фауни неіснуючої країни. --Олег (обговорення) 16:30, 11 жовтня 2018 (UTC)

На жаль немає сучасних даних про те, у яких сучасних країнах колишньої Югославії поширена рослина. --Sehrg (обговорення) 16:34, 11 жовтня 2018 (UTC)
Я розумію, сам дещо дивився у джерелах. Тоді краще додавати Категорія:Флора Балкан, якщо немає інших балканських країн. Якщо є, тоді не треба. --Олег (обговорення) 16:37, 11 жовтня 2018 (UTC)

Запрошення[ред. код]

Запрошую Вас взяти участь у Місячник упорядкування української Вікіпедії 2. Ви також можете не лише усувати якісь із запропонованих недоліків української Вікіпедії, а й сміливо пропонувати свої аспекти у вигляді розділів місячника.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 10:03, 1 листопада 2018 (UTC)