ABAP

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ABAP/4 ( англ. Advanced Business Application Programming , нім. Allgemeiner Berichts-Aufbereitungs-Prozessor [1] ) - пропрієтарна внутрішня мова програмування високого рівня з коболоподібним синтаксисом, що використовується в додатках корпорації SAP .

Цифра «4», мабуть, символізує ставлення до четвертого покоління мов програмування. Мова була створена в 1980 році для роботи з системою SAP R/2 , пізніше успадкована в SAP R/3 . Збережений і в наступних версіях програм SAP, поряд з Java став мовою створення програм для SAP NetWeaver Application Server .

Реалізує роботу з внутрішніми структурами даних, інтерфейсом користувача SAP R/3 , транзакціями, звітами, інтерфейсами завантаження та вивантаження даних. Використовується виключно для бізнес-додатків та проміжного програмного забезпечення компанії SAP . Має змогу об'єктно-орієнтованого програмування. Має збирач сміття . Вихідний текст ABAP компілюється («генерується») в ABAP-байт-код («report load»), що запускається у спеціалізованому середовищі виконання [2] .

Приклад програми на ABAP/4 (друкує номер використовуваної версії клієнтської програми SAPGUI ):