ACOG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Trijicon ACOG

Advanced Combat Optical Gunsight

PEO Trijicon M150 RCO.jpg
ACOG M150 RCO
Тип: Оптичний приціл
Походження: США
Історія служби
Використання у СШАНімеччинаКолумбіяАвстраліяІзраїльВелика БританіяГрузіяФінляндіяСаудівська АравіяІракОАЕНова Зеландія

Commons-logo.svg ACOG у Вікісховищі

ACOG (абревіатура від Advanced Combat Optical Gunsight) — серія оптичних прицілів виробництва компанії Trijicon(en). Від початку ACOG був призначений для використання зі стрілецькою зброєю, такою як гвинтівка М16 та карабін М4, але поступово компанія Trijicon створила подібні оптичні приціли і для інших серій вогнепальної зброї. Різні модифікації ACOG забезпечують кратність(ru) від 1.5х до 6х. Прицільна сітка ACOG забезпечена радіолюмінісцентною підсвіткою на основі тритію, що дозволяє вести вогонь в умовах низької освітленості. Також існують модифікації з оптиковолоконними світловими трубками, що дозволяє отримувати додаткову підсвітку прицільної сітки навіть у денний час.

Установка[ред.ред. код]

Карабін М4 обладнаний прицілом ACOG

Конструкція ACOG дозволяє йому бути змонтованим на різні типи вогнепальної зброї у багатьох конфігураціях. На відміну від аналогів та інших оптичних прицілів ACOG монтується на будь який модуль збройної системи що обладнаний направляючею рейкового типу «Пікатіні». У разі відсутності такої рейки приціл можна встановити на незнімну ручку переносу (штурмових гвинтівок М16А1/А2 і карабінів, виконаних на їх основі), яка має спеціальний паз у верхній частині вздовж прицільної лінії перед механічним діоптричним ціликом.

Прицільна сітка[ред.ред. код]

Прицільна марка ACOG

Прицільна сітка модифікації ТА01 NSN типу «перехрестя» розрахована на дальність ведення вогню на дистанції до 800 м і відкалібрована по міткам дистанцій у відповідності з балістикою кулі масою в 62 гран патрону SS109 (5,56x45 мм НАТО), що випускається з карабіну М4 (М4А1) зі стволом довжиною у 14,5 дюйма (368,3 мм). Довжина горизонтальних ліній сітки для різних дистанцій відповідає ширині силуету у 19 дюймів (48,2 см) на такій відстані. В умовах доброї освітленості прицільна марка не підсвічується (режим «День»), а при низькій освітленості може бути використана оптоволоконна або тритієва(ru) підсвітка.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]