ACOG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Trijicon ACOG

Advanced Combat Optical Gunsight

PEO Trijicon M150 RCO.jpg
ACOG M150 RCO
Тип: Оптичний приціл
Походження: США
Історія служби
Використання у СШАНімеччинаКолумбіяАвстраліяІзраїльВелика БританіяГрузіяФінляндіяСаудівська АравіяІракОАЕНова Зеландія

Commons-logo.svg ACOG у Вікісховищі

ACOG (абревіатура від Advanced Combat Optical Gunsight) — серія оптичних прицілів виробництва компанії Trijicon[en]. Від початку ACOG був призначений для використання зі стрілецькою зброєю, такою як гвинтівка М16 та карабін М4, але поступово компанія Trijicon створила подібні оптичні приціли і для інших серій вогнепальної зброї. Різні модифікації ACOG забезпечують кратність[ru] від 1.5х до 6х. Прицільна сітка ACOG забезпечена радіолюмінісцентною підсвіткою на основі тритію, що дозволяє вести вогонь в умовах низької освітленості. Також існують модифікації з оптиковолоконними світловими трубками, що дозволяє отримувати додаткову підсвітку прицільної сітки навіть у денний час.

Установка[ред.ред. код]

Карабін М4 обладнаний прицілом ACOG

Конструкція ACOG дозволяє йому бути змонтованим на різні типи вогнепальної зброї у багатьох конфігураціях. На відміну від аналогів та інших оптичних прицілів ACOG монтується на будь який модуль збройної системи, що обладнаний напрямною рейкового типу «Пікатіні». У разі відсутності такої рейки приціл можна встановити на незнімну ручку переносу (штурмових гвинтівок М16А1/А2 і карабінів, виконаних на їх основі), яка має спеціальний паз у верхній частині вздовж прицільної лінії перед механічним діоптричним ціликом.

Прицільна сітка[ред.ред. код]

Прицільна марка ACOG

Прицільна сітка модифікації ТА01 NSN типу «перехрестя» розрахована на дальність ведення вогню на дистанції до 800 м і відкалібрована по міткам дистанцій у відповідності з балістикою кулі масою в 62 гран патрону SS109 (5,56x45 мм НАТО), що випускається з карабіну М4 (М4А1) зі стволом довжиною у 14,5 дюйма (368,3 мм). Довжина горизонтальних ліній сітки для різних дистанцій відповідає ширині силуету у 19 дюймів (48,2 см) на такій відстані. В умовах доброї освітленості прицільна марка не підсвічується (режим «День»), а при низькій освітленості може бути використана оптоволоконна або тритієва підсвітка.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]