Ad Astra Rocket Company

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ad Astra Rocket Company
Тип Приватна компанія
Галузь Аерокосмічна промисловість
Спеціалізація Аерокосмічна техніка
Засновано 2005
Засновник(и) Франклін Чанг-Діас
Штаб-квартира Flag of the United States.svg США Техас, Вебстер
Послуги Виробництво ракет космічного призначення, космічних кораблів
Сайт adastrarocket.com
Концепція «VASIMR» на декілька мегават

Ad Astra Rocket Company «Ракетна компанія Ад-Астра»  — американська компанія реактивного руху, що займається розвитком передових технологій плазмових ракетних двигунів. Розташована в м. Вебстер, штат Техас, в 5 кілометрах від Космічного центру імені Ліндона Джонсона НАСА. Компанія була зареєстрована 14 січня 2005 року. Президент і головний виконавчий директор «Ad Astra Rocket Company» колишній астронавт, доктор Франклін Чанг-Діас[1]. Компанія працює над концепцією Діаса створення ракети з електромагнітним прискорювачем зі змінним питомим імпульсом (Variable Specific Impulse Magnetoplasma Rocket), відомим під скороченням «VASIMR». Від «VASIMR» очікується ряд переваг в порівнянні з нинішніми конструкціями ракет на хімічних двигунах та використання для доставки вантажів на місяць, дозаправок у космосі і досягнення ультра-високих швидкостей для далеких космічних польотів.

Тестування вакуумна камера, що містить 50 кВт VASIMR, працює в ASPL в 2005—2006 роках

«Ракетна компанія Ад-Астра Коста-Рики» (AARC CR) є дочірньою компанією «Ad Astra Rocket Company». «AARC CR» була утворена в 2005 році. Розташована в близько 10 км на захід від міста Ліберія, столиці провінції Гуанакасте, на території студентського містечка Університету EARTH (англ. Earth University).[2]. 13 грудня 2006 в коста-риканська команда AARC згенерувала свою першу плазму. Після розлогого тестування наземного 200-кіловатного блоку «VASIMR» в 2014 р. компанія націлилася на випробування двигуна для трирічної космічної місії.

Історія[ред.ред. код]

«VASIMR» є шедевральним проектм ракети, яка використовує плазмові ракетні двигуни. Чанг Діас розробив концепцію «VASIMR» в 1979 році, після десертаційних досліджень ракетних двигунів, що базуються на плавці і плазмі в Массачусетському технологічному інституті. Після того як він став астронавтом в 1980 році, Чанг Діас входи в склад семи різних місій шатлів, установивши космічний рекорд разом з астронавтом Джеррі Л. Росс. Після відходу на пенсію в 2005 році з НАСА, Чанг Діас заснував «Ad Astra Rocket Company» для розробки та комерціалізації технології «VASIMR».[3].

Двигун на 200 кВт[ред.ред. код]

«Ad Astra Rocket Company» розробила «VX-200», повномасштабний прототип двигуна «VASIMR», призначений для наземних випробувань. Компанія успішно протестувала прототип у вересні 2009 року.[4]. Після випробування, компанія почне підготовку до «VF-200-1», першого польотного модуля. Технологія «VASIMR» може бути корисною в найближчому майбутньому для міжпланетних космічних подорожей. Спроектований «VASIMR» буде здатний знизити час польоту з Землі до Марса до менш ніж чотирьох місяців, тоді як нинішні хімічні ракети дозволяють пролетіти цю відстань за вісім місяців в одну сторону, що робить місію в обидві сторони тривалістю більше 2 років[5]. Атомний двигун «VASIMR» може скоротити час польоту в обидві сторони до п'яти місяців[6], а меншого масштабу ракети на двигунах з живленням від сонячної енергії можуть виводити супутники на різні орбіти і доставляти вантажі на Місяць.

Станом на жовтень 2010 року, компанія прагне запропонувати технологію для безпілотного вантажного космічного корабля, який би допоміг «навести лад в постійно зростаючій проблемі з космічним сміттям».[7]

Станом на липень 2012 року під час тестів з «VX-200» виявлено збільшення на десять відсотків ефективності на проміжних рівнях питомого імпульсу, вказуючи, що оперативна версія дозволить зменшити час польоту і збільшити масу корисного навантаження. «Поліпшення ефективності були досягнуті за рахунок поліпшення проектування критичних компонентів двигуна, настройку налаштувань потужності частоти роботи системи, і модернізацію програмного забезпечення, яке контролює двигун під час запуску і злету». Компанія продовжує прагнути до «планованих на 2015 рік випробувальних польотів прототипу „VASIMR“ чи то до Міжнародної космічної станції чи то вільного запуску протягом трьох років у космосі.»[8]

Станом на червень 2013 року, «Ad Astra» завершив офіційну «Уряд США Аналіз проекту» на двигуні «VF-200», як найважливішого віхою на шляху розвитку до тестування «VF-200» на кілька місяців випробування на Міжнародній космічній станції. Тривалих стрільб двигун планується тесту продуктивності ці двигуни.[9]

В березні 2015 року НАСА вибрало ряд компаній для роботи над 12 проектами передових космічних технологій, в числі яких розробка VASIMR.[10] Протягом наступних трьох років НАСА планує виділити компанії близько 10 мільйонів доларів на удосконалення та доведення двигуна до готовності до польоту в космос. Планується, що після закінчення цього терміну буде продемонстровано новий прототип пристрою, VX-200-SS, який буде здатний безперервно працювати більше сотні годин.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]