Bacillus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Bacillus
Bacillus subtilis, фарбування за Грамом
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Відділ: Firmicutes
Клас: Bacilli
Ряд: Bacillales
Родина: Bacillaceae
Рід: Bacillus
Cohn 1872
Види
кілька тисяч видів, у тому числі
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Bacillus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Bacillus
EOL logo.svg EOL: 83228
ITIS logo.svg ITIS: 407
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 1386

Bacillusрід паличковидних грам-позитивних бактерій і член типу Firmicutes. Види Bacillus є або облігатними, або факультативними аеробами, і позитивна на фермент каталазу [1] Усюдисущі в природі, Bacillus включає як вільно-живучих, так і хвороботворні види. За несприятливими умовами, клітини виробляють овальні ендоспори, які можуть залишитися бездіяльним протягом довгих періодів. Ці характеристики спочатку визначили рід, але не все такі подібні види близько зв'язані, і багато з них були переміщені до інших родів [2].

Два види Bacillus мають медичне значення: B. anthracis, яка спричиняє сибірку, і B. cereus, який зумовлює харчові отруєння, подібні до того отруєнь викликаних видами роду Staphylococcus [3]. Третій вид, B. thuringiensis, є важливим патогеном комах, і іноді використовується, для засіб боротьби з паразитичними комахами. B. subtilis, типовий представник роду, — важливий модельний організм. Також він визиває псування харчових продуктів, як і B. coagulans.

Легкий шлях ізолювати Bacillus — помістити зразок ґрунту у пробірку з водою, і вирощувати в чашці Петрі з розчином маннітолових солів при кімнатній температурі як мінімум протягом дня. Колонії зазвичай великі, нерегулярної форми. Під мікроскопом, Bacillus з'являються як паличка, істотна частина зазвичай буде мати ендоспору не одному кінці, роблячи його опуклим.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Turnbull PCB (1996). Bacillus. In: Barron's Medical Microbiology (Barron S et al, eds.) (вид. 4th ed.). Univ of Texas Medical Branch. (via NCBI Bookshelf) ISBN 0-9631172-1-1. 
  2. Madigan M; Martinko J (editors). (2005). Brock Biology of Microorganisms (вид. 11th ed.). Prentice Hall. ISBN 0-13-144329-1. 
  3. Ryan KJ; Ray CG (editors) (2004). Sherris Medical Microbiology (вид. 4th ed.). McGraw Hill. ISBN 0-8385-8529-9.