Calycanthaceae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Calycanthaceae

Біологічна класифікація
Посилання
Вікісховище: Calycanthaceae
EOL: 4306
IPNI: 77126567-1
ITIS: 18138
NCBI: 3427
Fossilworks: 53530

Калікантові (Calycanthaceae) — родина дводольних рослин, що належить до порядку Лавроцвіті (Laurales).

Поширення та екологія[ред. | ред. код]

Представники родини зростають головним чином у листопадних лісах і чагарниках у помірно теплому кліматі Північної Америки та Східної Азії, за винятком ідіоспермуму (Idiospermum), що росте у вологих тропічних лісах Північної Австралії.

Ботанічний опис[ред. | ред. код]

Листопадні, рідше вічнозелені чагарники з ароматичною корою.

Бруньки голі, іноді вкриті основою листа, рідше одягнені лусками. Листорозташування супротивне. Листя просте, цілокраї, з перистим жилкуванням, з ефірноолійними залозками, при розтиранні, що видають приємний аромат, без прилистків, короткочересті.

Квітки обох статей, одиночні, в пазухах листя на кінцях укорочених гілочок, правильні, запашні; оцвітина з пелюсткоподібних, спірально розташованих листочків. Тичинки в числі 5-30, зовнішні — перетворені на стамінодії; маточки численні, вільні, розташовані по дну та стінкам внутрішньої сторони келихоподібного квітколожа; сім'язачаток в числі 2.

Плоди однонасінні, укладені в глечикоподібне плодовмістилище (квітоложе, що розрослося). Насіння без ендосперму; сім'ядолі спірально скручені, широкониркові, з вушками біля основи.

Роди[ред. | ред. код]

Родина включає 4 роди і 7-12 видів.