Cinclosoma alisteri

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cinclosoma alisteri

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Cinclosomatidae
Рід: Пішак (Cinclosoma)
Вид: C. alisteri
Cinclosoma alisteri
Mathews, 1910
Синоніми
*Cinclosoma cinnamomeum alisteri
Посилання
Вікісховище: Cinclosoma alisteri
ITIS: 916698
МСОП: 103693230
NCBI: 1110499
Fossilworks: 373380

Cinclosoma alisteri — вид горобцеподібних птахів родини Cinclosomatidae.

Таксономія[ред. | ред. код]

Птах названий у 1910 році Грегорі Метьюсом на честь його сина Алістера. Він був описаний під назвою Cinclosoma cinnamomeum alisteri як підвид пішака чорноволого. Аналіз мітохондріальної ДНК у 2012 році дозволили піднести таксон до рівня виду.

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік Австралії. Поширений лише на рівнині Налларбор.[2] Живе у посушливих і напівпосушливих скелястих районах з розрідженим кущистим покривом.

Опис[ред. | ред. код]

Птах середнього розміру, завдовжки до 20 см, вагою 50-67 г. Тіло міцної статури з округлою головою, коротким, клиноподібним дзьобом, міцними ногами та довгим хвостом з квадратним кінцем. Спина, крила та боки коричневі. Верх голови, а також шия, хвіст, потилиця та підшерстя — червонувато-коричневі. У самців лицьова маска, чорло та груди чорні, у самиць вони сіро-коричневі. Щоки, брови, боки шиї, черево білі. Первинні криючі крил чорні. Дзьоб і ноги чорнуваті, а очі темно-карі.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Наземний птах, літає рідко та неохоче. Активний вдень. Трапляється поодинці або парами, рідше невеликими зграйками. Поживу шукає серед скель і сухої трави на землі. комахами, на яких полює на землі, рідше насінням та ягодами. Сезон розмноження триває з травня по жовтень. Моногамні птахи. За рік може бути два виводки. Гніздо будується на землі лише самицею. У кладці 2-3 яйця. Інкубація триває близько двадцяти днів. Піклуються про пташенят обидва батьки. Пташенята стають незалежними приблизно через два місяці після вилуплення.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Cinclosoma alisteri: інформація на сайті МСОП (версія 2020.1) (англ.) 3 травня 2020
  2. Toon, Alicia; Austin, Jeremy J.; Dolman, Gaynor; Pedler, Lynn; Joseph, Leo (2012). Evolution of arid zone birds in Australia: Leapfrog distribution patterns and mesic-arid connections in quail-thrush (Cinclosoma, Cinclosomatidae). Molecular Phylogenetics and Evolution. 62 (1): 286—95. doi:10.1016/j.ympev.2011.09.026. PMID 22040766.