Ворона кубинська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Corvus nasicus)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ворона кубинська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Крук (Corvus)
Вид: Ворона кубинська
Corvus nasicus
(Temminck, 1826)

Посилання
Вікісховище: Corvus nasicus
Віківиди: Corvus nasicus
ITIS: 559507
МСОП: 22706010
NCBI: 572102
Fossilworks: 372350

Ворона кубинська[1] (Corvus nasicus) — вид горобцеподібних птахів роду Крук (Corvus) родини Воронові (Corvidae). лат. nasicus — означає великий ніс.

Опис[ред. | ред. код]

Кремезний, середнього розміру (40-46 см в довжину) птах. Дзьоб цього виду довгий і глибокий з м'яким вигином в бік кінчика й дає великоголовий профіль. Ніздрі не приховані, як це у більшості членів роду. Є клапті темно-сірої голої шкіри за коричнювато-червоними очима і біля основи нижньої щелепи. Чорне оперення має голубувато-фіолетовий блиск в хорошому світлі. Дзьоб, ноги і ступні чорні.

Поширення[ред. | ред. код]

Цей вид проживає на о. Куба і Ісла-де-ла-Хувентуд, а також на островах Теркс і Кайкос (Велика Британія). Мешкає в лісах і рідколіссях, але, здається, дивно терпимий до деградації середовища існування, часто зустрічається в напів-очищених лісах і убого-лісистих територіях, а також селах і селищах з численними деревами.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Птахи можуть збираються у великі галасливі зграї. Поділяється на пари в сезон розмноження. Вид всеїдний, їсть безліч фруктів, насіння, зернових культур, рептилій, жаб, може збирати людські недоїдки, коли виникає можливість. Голос вельми примітний і вельми не-воронячий, з високими дзвінкими звуками, виробленими в різних комбінаціях. Іноді можуть зімітувати людський голос.

Розмноження[ред. | ред. код]

Гніздо будують високо серед пальмового листя, і розмноження відбувається, насамперед, у квітні й травні. Гніздо зроблене з прутів, соломи і пір'я. Відкладає до 4 зеленуватих яєць з коричневими і фіолетовими плямами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]