Crocidura russula

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Crocidura russula
WLMMH (DerHexer) 022.jpg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Eulipotyphla)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Білозубка (Crocidura)
Вид:
C. russula
Біноміальна назва
Crocidura russula
(Hermann, 1780)
Greater White-toothed Shrew area.png

Crocidura russula (білозубка звичайна[1]) — вид ссавців родини Мідицеві, поширений у Європі й Північній Африці.

Опис[ред. | ред. код]

Вага від 11 до 14 грамів, голова і тіло довжиною від 6 до 9 см, середня довжина хвоста від ≈ 3 до 4,3 см. Цей вид має сіруватий або червонувато-коричневий колір шерсті зверху й жовтувато-сірий колір знизу.

Поведінка[ред. | ред. код]

Харчуються безхребетними, а іноді невеликими гризунами та ящірками. На C. russula полюють сови, змії та дрібні м'ясоїдні ссавці, ласка є основним хижаком.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Розмноження відбувається, здебільшого з березня по вересень, народжується найчастіше четверо дитинчат (від 2 до 10). Статева зрілість настає досить швидко. Приплід залишатися на своїй батьківській території до наступного сезону розмноження. Живе 18 місяців у дикій природі, але може жити протягом 30 місяців у полоні в лабораторних умовах.

Поширення[ред. | ред. код]

Цей вид проживає у Південній і Західній Європі (у тому числі деяких атлантичних і середземноморських островах), також трапляється в Північній Африці, (Марокко, Туніс, Алжир). Зазвичай мешкає від рівня моря до 1200 м, але також був виявлений і на висоті 2000 м. Населяє широкий діапазон середовищ існування: деревно-чагарникові, відкриті місця, лісові галявини з рясною рослинністю землі, оброблені поля, міські райони, сади, ферми, гірські райони й території, прилеглі до річок і струмків.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Може зазнавати втрат у результаті використання пестицидів та інших токсичних хімічних речовин, але це не вважається серйозною загрозою для цього виду в даний час. Населення Канарських островів перебуває під загрозою в результаті швидкої урбанізації та збільшення висихання.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  • Aulagnier, S., Hutterer, R., Amori, G., Kryštufek, B., Yigit, N., Mitsain, G. & Palomo, L.J. (2016). Crocidura russula. The IUCN. Архів оригіналу за 19 вересня 2020. Процитовано 31.10.2019.  (англ.)
  • Duarte L.C., Fontanillas P., Petit E., Perrin N. Inbreeding in the greater white-toothed shrew, Coridura russula // Evolution. −2003. — P. 638–645.