Crystal Space

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Crystal Space
Crystal Space 3D.png
Тип Графічний рушій
Версії 2.0 (3 липня 2012)[1]
Написано на C++[2]
Ліцензія GNU Lesser General Public License і GNU GPL
crystalspace3d.org
crystalspace3d.org

Crystal Space у Вікісховищі?

Crystal Space 3D — відкритий багатоплатформовий, портативний ігровий 3D-рушій, написаний на C++. Працює з більшістю графічних 3D-карт. Підтримує OpenGL та інші можливості, такі як шейдери і системи освітлення, фізика, 3D-звуки, накладення анімації, дозволяє додавати динамічне освітлення тощо. Передбачений скриптинг (Python, Lua та інші мови).

Рушій підтримує Microsoft Windows, GNU/Linux, UNIX і Mac OS X. У лютому 2003 року був проектом місяця на SourceForge[3].

Дизайн рушія[ред. | ред. код]

Crystal Space 3D написаний об'єктно орієнтованою мовою програмування C++. Складається з низки незалежних модулів. Клієнтські програми можуть використовувати плагіни, такі як тривимірна візуалізація OpenGL, шляхом їх реєстрації в Crystal Space за допомогою Shared Class Facility[ru] (SCF).

3D-редактор[ред. | ред. код]

Логотип AresEd

Для тривимірного рушія Crystal Space 3D існує редактор світу AresEd. Редактор має версії для GNU/Linux (32/64) і Windows. Остання випущена версія редактора має номер 0.0.2. До складу AresEd також входить плеєр для перегляду демосцен, які постачаються разом з редактором. Для нормального запуску AresEd на платформі Windows потрібно встановлювати додаткові бібліотеки.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]