Dracoraptor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dracoraptor
Час існування: Ранній юрський період
200 млн років тому
Реконструкція
Реконструкція
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Завропсиди (Sauropsida)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Ящеротазові (Saurischia)
Підряд: Тероподи (Theropoda)

Neotheropoda

Рід: Dracoraptor
Martill et. al, 2016
Вид: Dracoraptor hanigani
Біноміальна назва
Dracoraptor hanigani
Martill et. al, 2016
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Dracoraptor
Fossilworks: 335179

Dracoraptor - рід хижих неотероподних динозаврів, рештки знайдені у Геттангському ярусі раннього юрського періоду, Уельс.

Дослідження[ред. | ред. код]

Права і ліва premaxilla

Скам'янілості Dracoraptor були знайдені в 2014 і 2015 роках на пляжі поблизу міста Кардіфф.

Назва Dracoraptor означає в буквальному перекладі "дракон-грабіжник", а видове ім'я hanigani дано йому на честь мисливців за копалинами, братів Ніка та Роба Ханніганов (англ. Nick and Rob Hanigan), першими які виявили кістки нового динозавра в скелі, що вивалився на пляж з берегового обриву навесні 2014 року. Через рік студент Портсмутського університету Сем Девіс (англ. Sam Davies) знайшов там само відсутню лапу ящера.

Голотип, NMW 2015.5G.1–2015.5G.11 має вік 201.3 млн. років ± 0.2 млн. років

Опис[ред. | ред. код]

Dracoraptor hanigani був відносно невеликим двоногим хижим динозавром. При рості в 70 см його повна довжина складала близько двох метрів, в основному завдяки довгому хвосту, за допомогою якого Dracoraptor утримував рівновагу на бігу. Судячи з усього, він був мешканцем суходолу або морського узбережжя, але його залишки знайдені в морських відкладеннях, серед амонітів і голкошкірих. Ймовірно, вже після загибелі тварини тіло віднесло в море штормом з одного з островів архіпелагу Святого Девіда, що розташовувався 200 млн років тому на місці сучасного Уельсу.

Швидше за все, тварина загинула в досить молодому віці. Багато його кістки ще не до кінця сформувалися, а ті, що мали злитися між собою, не встигли цього зробити, тому ймовірно дорослі тварини були більші і масивніші.

Філогенія[ред. | ред. код]

Згідно досліджень на 2016 рік Dracoraptor - один з найперших представників групи неотеропод, базальним представником яких є Coelophysoidea[1]. Проте деякі риси будови ріднять Dracoraptor hanigani з відносно примітивними хижаками родів Tawa і Daemonosaurus.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Martill, David M.; Vidovic, Steven U.; Howells, Cindy; Nudds, John R. (2016). The Oldest Jurassic Dinosaur: A Basal Neotheropod from the Hettangian of Great Britain. PLOS ONE 11 (1): e0145713. doi:10.1371/journal.pone.0145713.