G-code

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
G-code
Массачусетський технологічний інститут
Парадигма Процедурна, імперативна
Дата появи 1950-ті (перші варіації)
Основні реалізації є багато. Переважно Siemens, Sinumerik, FANUC, Haas, Heidenhain, Mazak. Є міжнародний стандарт — ISO 6983
Звичайні розширення файлів .mpt, .mpf .nc і декілька інших

G-код є загальною назвою для найбільш широко використовуваної мови програмування числовим програмним керуванням, яка має багато реалізацій. Застосовують здебільшого в галузі автоматизації, є частиною автоматизованого проектування.

В загальному, G-код — це мова, якою люди взаємодіють з комп'ютеризованими верстатами, задають їм що робити і як це зробити. «Як» визначається інструкціями про те, де перейти до (повернути або виконати дію), як швидко рухатися, і якою траєкторією переміщуватися.

Використання

[ред. | ред. код]

G-код використовується в системі керування верстатами з числовим програмним керуванням LinuxCNC, програмі Mach3, інших системах.

Приклад використання: запрограмований верстат переміщує різальний інструмент відповідно до заданих G-кодом інструкцій через визначені траєкторії, зрізаючи надлишки матеріалу, щоб отримати деталь відповідно до креслення. Це ж саме поняття поширюється також на неріжучі технології, такі як інструменти формування або полірування; 3D-друк; вимірювальне зондування для перевірки результатів.

Див. також

[ред. | ред. код]