Genesis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Genesis
логотип
фотографія
Основна інформація
ЖанрПрогресивний рок, Поп-рок
Роки19671999, 2020
КраїнаВелика Британія
МістоГодалмінгd і Суррей
ЛейблDecca, Charisma, Atlantic
СкладМайк Разерфорд
Тоні Бенкс
Філ Коллінз
Колишні
учасники
Пітер Ґебріел
Кріс Стюарт
Ентоні Філіпс
Джон Сілвер
Джон Мейх'ю
Стів Геккетт
Рей Вілсон
genesis-music.com

Genesis у Вікісховищі

Genesis — британський гурт напрямку прогресивний рок, створений у 1967 році. Група одержувала нагороди Греммі, продала в усьому світі понад 150 мільйонів альбомів і ввійшла за цим показником у топ-30 всіх часів. Найвідоміші учасники, Пітер Ґебріел і Філ Коллінз, зробили успішні сольні кар'єри.

У березні 2020 року Філ Коллінз, Майк Разерфорд і Тоні Бенкс оголосили про возз'єднання і про тур The Last Domino? Tour на шоу Зої Белл на BBC Radio 2. Тур запланований на десять концертів по Великій Британії та Ірландії з листопада по грудень 2020 года[1]. Очікується, що Деріл Стурмер повернеться до ролі гітариста, а син Коллінза Ніколас буде грати на барабанах через погане здоров'я Філа. Коли Коллінза запитали про можливість написання нового матеріалу, він відповів, що шанси невеликі, але на закінчення сказав: «Ніколи не говори ніколи»[2].

Через пандемію COVID-19 група перенесла запланований тур на квітень 2021 року додавши ще два нових виступи[3].

Музичний стиль

[ред. | ред. код]

«Genesis» ідентифікують себе насамперед як авторів пісень. Хоча стилі гурту кардинально змінювалися протягом кар'єри, вони завжди були побудовані на музичних контрастах і готовності до експериментів.

Учасники першого складу зазнали впливу класичної та церковної музики, а також рок-виконавців 1960-х років, особливо «The Beatles». Вокальний стиль Гебріела сформувався під впливом Отіса Реддінга та інших виконавців, що записувалися на «Stax Records». За словами Габріела, деякі твори «Genesis» були натхненні блюзом, і електрогітарні звукові інновації початку 1970-х років походять саме від нього. У ранні роки музика «Genesis» поєднувала в собі елементи поп-, фолк- і психоделічних жанрів. Кілька пісень, створених під час перебування в гурті Філліпса, були написані на 12-струнних гітарах, часто з нестандартними налаштуваннями. До 1970-х років гурт почав включати у свої тексти елементи фентезі та сюрреалізму, зокрема у пісні «The Musical Box». В альбомі «Nursery Cryme» вперше стали широко використовуватись електричні інструменти. «A Trick of the Tail» ознаменував повернення до витоків гурту з акустичними пасажами та піснями, натхненими фентезі.

Натхненням для ранньої лірики слугуваали психоделії, фентезі, міфологічні постаті та казкові сюжети. Габріел став одним із основних ліриків, який часто використовував каламбури та двозначності у своїх рядках і назвах треків, а також звертався до різних тем, включаючи соціальні коментарі. «Selling England by the Pound» містить посилання на тогочасну англійську культуру, включаючи пісню «Aisle of Plenty», де згадуються чотири мережі британських супермаркетів, що відображає тему комерціалізму в альбомі. Літературні джерела послужили натхненням для багатьох композицій Genesis: «The Cinema Show» заснована на поемі Т. С. Еліота «The Waste Land», а роман Артура К. Кларка «Childhood's End» послужив натхненням для тексту пісні «Watcher of the Skies».

На той час, коли гурт скоротився до тріо Бенкса, Резерфорда і Коллінза, вони вирішили змінити стиль лірики, більше звертаючись до повсякденних питань, які приваблювали шанувальниць. Пісні Коллінза, зокрема, мали особистий характер. Гурт, як і раніше, використовував гумор у таких піснях, як «Illegal Alien», і торкався серйозних тем, таких як політика в «Land of Confusion» і комерціалізація в «I Can't Dance».

За словами Бенкса, загальноприйнятим методом складання пісень протягом усієї кар'єри гурту було те, де Коллінз задавав ритм, Разерфорд створював грув та рифи, а він додавав поверх них гармонії та мелодії. Як приклад він наводив «Apocalypse in 9/8» (розділ з композиції «Supper's Ready»), пісні «The Cinema Show» і «Domino», і казав, що таким чином цей метод накладав певні «обмеження» на кожного музиканта, чим дозволив гурту протягом наступних років створювати прості поп-пісні, такі як «Invisible Touch» і «Land of Confusion». Протягом кар'єри в «Genesis» Бенкс використовував численні клавішні інструменти, постійно випробовуючи нові моделі, при цьому на піаніно він регулярно грав протягом усього існування гурту. У 1970-х роках він часто використовував таку апаратуру, як орган Hammond, Hohner Pianet, Mellotron, RMI Electronic Piano та ARP Pro Soloist. У 1980-х роках він використовував Sequential Circuits Prophet 5 та Prophet 10, ARP Quadra та різні синтезатори марки Korg. Для туру Turn It On Again 2007 року його основною клавіатурою був Korg OASYS. Тоді як Резерфорд, будучи одночасно гітаристом та басистом, регулярно змінював місцями ці дві ролі, де його фірмовим інструментом у складі «Genesis», особливо протягом 1970-х років, була гітара з подвійним грифом. У 1980-х та наступних роках він надаваав перевагу гітарі Eric Clapton Stratocaster.

Дискографія

[ред. | ред. код]

Студійні альбоми

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Greene, Andy; Greene, Andy (4 березня 2020). Genesis to Launch 'The Last Domino?' Reunion Tour in November. Rolling Stone (амер.). Архів оригіналу за 4 березня 2020. Процитовано 3 січня 2021.
  2. Phil Collins Talks How He'll Approach Drums for Genesis Reunion With 18-Year-Old Drummer Son On-Board + How Rest of Band Reacted. www.ultimate-guitar.com (англ.). Архів оригіналу за 16 червня 2021. Процитовано 3 січня 2021.
  3. July 2020, Scott Munro24. Genesis reschedule The Last Domino? tour - add two new dates. Prog Magazine (англ.). Архів оригіналу за 15 вересня 2020. Процитовано 3 січня 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]