Hercules (емулятор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Система Hercules після завантаження

Herculesемулятор (віртуальна машина) мейнфрейму компанії IBM, який дозволяє завантажити операційну систему мейнфреймів IBM (System/370, System/390, zSeries) на інших типах комп'ютерної техніки, зокрема — на недорогих персональних комп'ютерах.

Хоча існують і інші емулятори мейнфреймів з аналогічними функціями, проект Hercules важливий в тому, що може вільно використовуватись приватними особам для запуску програмного забезпечення мейнфреймів на персональних комп'ютерах.

Використання[ред.ред. код]

Hercules може виконуватись під кількома різними операційними системами, включаючи Linux, Windows, FreeBSD, Solaris, Mac OS X і поширюється відповідно до відкритої ліцензії QPL. Принципи його роботи аналогічні Bochs і QEMU в тому, що він емулює інструкції процесора і окремі периферійні пристрої.

Інсталяція Hercules може бути виконана з файлів з вихідним кодом або з зібраних пакунків[1].

Роджер Боулер, програміст мейнфреймів, приступив до розробки емулятора Hercules в 1999 році. Jay Maynard в даний час підтримує і супроводжує цей проект. Код операційної системи для емулятора був наданий компанією IBM у вільне використання безкоштовно.

Дизайн[ред.ред. код]

Емулятор майже повністю написаний на С. Його розробники не використовували специфічні інструкції платформ, на яких виконується емуляція щоб уникнути проблем з переносимістю, хоча такий код і міг би значно підвищити продуктивність емульованої машини. Є два винятки:

  • Hercules використовує апаратне забезпечення міжпроцесорної взаємодії при емуляції декількох процесорів в системах з SMP.
  • Hercules використовує асемблерні вставки для конвертації між прямим порядком байтів в слові (прийнятим в системах System/370, System/390 тощо) і зворотнім порядком байтів на платформах з x86/x86-64 процесорами.

Інсталяція ОС[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]