HlushenkovFolkFest

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

HlushenkovFolkFest - міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені балетмейстера Володимира Глушенкова, який в 2019 році в сьомий раз проводився у місті Хмельницькому. У фестивалі брали участь українські народні колективи та представники інших країн – Литви, Польщі, Туреччини, Вірменії та Чилі [1][2]

Історія[ред. | ред. код]

2019 рік[ред. | ред. код]

В 2019 році фестиваль проводився 13-16 червня в Хмельницькому. Відкриття відбулось 13 червня о 18:00 фестивальною ходою по вулиці Проскурівській, яка розпочалась біля «Дитячого світу» та завершилась поблизу кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Під час офіційного відкриття колективи учасників демонстрували свої презентації. 14-15 червня відбувався фестиваль культур, під час якого розповідали про свою країну, звичаї, національну кухню. У фестивалі брав участь національний ансамбль пісні і танцю «Аракс», ансамблю пісні і танцю «Кракус» з міста Краків, ансамбль народного танцю «Кюзеїн Ушакларі» з міста Анкара, ансамблі народного танцю «Сукуреліс», «Люксініс» та «Дімеделіс», з міста Шауляй з Литви, колектив «Ренакер» з міста Сантьяго, Чилі. Серед організаторів фестивалю – управління культури та туризму Хмельницької міської ради[1]. В останній день фестивалю відбувся танцювальний перфоманс «Гречаники»[3]

Останній день фестивалю HlushenkovFolkFest завершився фестивальною ходою по вулиці Проскурівській, під час якої виконувались танцювальні номери. Попереду колони йшов колектив «Ренакер» з Чилі, представники якого були одягнені у карнавальні костюми[4]. Колектив, який існує з 2000 року, вперше відвідав Україну[5].

Потім йшли місцеві колективи, а в кінці колони інші закордонні колективи.Після завершення фестивальної ходи, артисти вийшли на головну сцену де відбулась церемонія нагородження. Гран-прі фестивалю отримали дитяча студія академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля», і колектив пісні і танцю «Krakus» з Польщі[4].

У 2021 році планується зробити фестиваль ще більш масштабним[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Hlushenkov FolkFest//Управління культури і туризму Хмельницької міської ради. Архів оригіналу за 14 січня 2020.
  2. У Хмельницькому пройде Міжнародний фестиваль народної хореографії. Архів оригіналу за 14 січня 2020.
  3. У Хмельницькому проходить Hlushenkov Folk Fest. Архів оригіналу за 14 січня 2020.
  4. а б в Дитяча Студія "Козаки Поділля" на фестивалі «HlushenkovFolkfest»!. Архів оригіналу за 11 лютого 2020.
  5. HlushenkovFolkFest стартував.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]