Iniopterygiformes

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Iniopterygiformes
Час існування: Девонський період — кам'яновугільний період
Iniopteryx rushlaui''
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Суцільноголові (Holocephali)
Ряд: Iniopterygiformes
Родини

Iniopterygiformes — вимерлий ряд хрящових риб підкласу Суцільноголові (Holocephali), який існував від девону до кам'яновугільного періоду (345–280 мільйонів років тому). Найблищі сучасні родичі — химери. Викопні рештки були знайдені у Північній Америці в штатах Монтана, Індіана, Іллінойс і Небраска.

Опис[ред. | ред. код]

Характеризуються великими грудними плавцями, крило, що нагадували крила і зазубреними кістковими пластинками на голові і щелепах. Iniopterygiformes були невеликими, і їх середня довжина близько 45 см. Подовжені грудні плавці мали зубчики уздовж передньої кромки які, можливо, виконували певну роль у спарюванні. Вважається, що вони були в змозі переміщати свої грудні плавники у вертикальній площині, «літаючи» через воду так само, як сучасні летючі риби.

Систематика[ред. | ред. код]

Більшість ініоптеригій поміщають у родину Sibyrhinchidae. Ця родина включає Sibyrhinchus denisoni, Inioptera richardsoni і Inioxyele . За іронією долі, Iniopteryx rushlaui, типовий вид, досі не призначений конкретній родині, хоча деякі експерти поміщають його у власну монотипічну родину Iniopterygidae. Найближчим сучасним родичам Iniopterygiformes є химери (Chimaeriformes).

Посилання[ред. | ред. код]