LILO

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
LILO
Lilo.png
Завантажувальне меню
Автор(и) Вернер Хельмесбергер
Джон Хоффман
Йоахім Відорн
Стабільний випуск 23.2
Операційна система Linux, Mac OS, Solaris i Windows
Платформа IA-32, x86-64, PowerPC
Українська так
Стан розробки активний
Тип завантажувач операційної системи
Ліцензія Ліцензія BSD
Веб-сайт lilo.alioth.debian.org

LILO (LInux LOader) — один із стандартних завантажувачів для Linux та FreeBSD. LILO не залежить від будь-яких. файлової системи, в змозі завантажити ядра операційної системи Linux або інший виконуваний код і від Floppy та жорсткий диск. Програма підтримує від 1 до 16 різних записів. LILO може бути встановлений в якості основної програми завантаження в MBR (запускати безпосередньо BIOS) або завантажувальний сектор.

LILO і GRUB[ред.ред. код]

LILO використовується на практиці після першого Linux ядра. Тепер, однак, все частіше замінюється на GRUB.Для початківців процес конфігурації GRUB може здатися складним.

Короткий огляд[ред.ред. код]

LILO розробив Werner Almesberger, далі, розробляв John Coffman (версії 20-22), на поточний день розробляє Йоахім Відорн.

LILO не залежить від файлової системи і тому може завантажувати операційну систему з жорсткого диска або з дискети. У зв'язку з цим LILO зберігає пункти меню і положення завантажуються ядер безпосередньо в тілі завантажувача і потребує оновлення (за допомогою запуску утиліти lilo) при кожній зміні конфігурації (зміну у файлі lilo.conf або в розташуванні завантажуються ядер на диску).

LILO підтримує до 16 пунктів меню при завантаженні.

Два види завантаження, підтримувані LILO - це завантаження Linux-ядра з опциональной підтримкою initrd і передача управління іншій завантажувачу (chainloading).

LILO може бути встановлений в головному завантажувальному секторі MBR або завантажувальному секторі розділу.

LILO використовує BIOS для доступу до жорстких дисків, з притаманними цій схемі обмеженнями.

Див. також[ред.ред. код]