Laetacara curviceps

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Laetacara curviceps
Laetacara curviceps
Laetacara curviceps
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Підродина: Cichlasomatinae
Рід: Laetacara
Вид: Laetacara curviceps
Laetacara curviceps
Ahl, 1923
Посилання
Віківиди: Laetacara curviceps
EOL: 207630
ITIS: 648186
МСОП: 139547087
NCBI: 74125

Laetacara curviceps[1] (або прапор-акара) — карликова цихліда, що живе в тихохідних річках і струмках, а також ставках та озерах у районі басейну річки Амазонки. Прапор-акари, зазвичай, містяться в акваріумах, хоча вони були популярніші в минулому, в наш час[коли?] інші карликові цихліди, такі як апістограми та «рамірезки», стали улюбленцями.

Утримання[ред. | ред. код]

Цей вид дуже мирний у порівнянні з більшістю інших цихлід, і не вириває з корінням рослини. Вони живуть у старій злегка м'якій (dGH до 13°) і кислій (pH 6,5-7,0) воді, що довго не змінюється. Температуру води бажано утримувати на рівні 24-26 °C. Корм живий, бажано підгодовувати рослинною їжею (елодея, мох). Аерація та фільтрація води, необхідна замена 1/3 води на тиждень.

Прапор-акари є ідеальними для загальних ємностей об'ємом 40 і більше літрів завдовжки понад 50 см з іншими мирними амазонськими рибами, такими, як тетри і апістограми.

Рекомендовані умови утримання
Ємність велика
Температура води 22—26 °C
Твердість води до 5—12 °n
Величина pH 5,2—7,5
корм живий, пластівці, «заморозка»

Розмноження[ред. | ред. код]

Прапор-акара може почати нереститись у дуже ранньому віці при розмірі тіла близько 4 см. Розмноження цих риб не викликають труднощів, достатньо добре за ними доглядати, утримувати акваріум в чистоті та давати багато живого корму.

Нерест бажано проводити в окремій ємності об'ємом не менше 45 л з м'якою (dGH менше 13°) й кислою (pH 6,5-6,8) водою з температурою 28-30 °C.

Пара відкладає ікру, як правило, на плоску поверхню каменю, квіткового глечика, широколистяну рослину, але може відкласти й безпосередньо на гравій. Продуктивність 150—200 ікринок.

Через 3-4 доби ікра перетвориться в личинок. Самець ротом переносить їх у невеличку підготовлену ямку. Самка несе варту біля каменю, де проходить виклів личинок. На 5-7 днів попливе мальок. Мальок дуже маленький, стартовим кормом може слугувати науплії солоноводної артемії. Як корм можна давати будь-який доступний мілкий корм для рибок.

Молоді пари першу ікру можуть з'їсти протягом 1-2 днів. Надалі нерест проходить нормально. За потомством доглядають обоє батьків однаково. Мальки знаходяться під захистом батьків до того часу поки достатньо підростуть, щоб піклуватись про себе самостійно.

Примітки[ред. | ред. код]