Lophuromys chercherensis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Lophuromys chercherensis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Мишеві (Muridae)
Рід: Lophuromys
Вид:
L. chercherensis
Біноміальна назва
Lophuromys chercherensis
Lavrenchenko et al., 2007

Lophuromys chercherensis — вид родини мишеві. L. chercherensis належить підроду Lophuromys.

Морфологія

[ред. | ред. код]

L. chercherensis є середнім Lophuromys з коротким хвостом. Верхня частина тіла темно-коричнева; нижня половина волосків червона і верхня чорна, розділених жовтою смугою, і чорною точкою. Нижня частина тіла від жовтого до червонувато-сірого кольору; волосся маж білі крапки. Верхня частина передніх ступнів темна, але задня чверть червонувата з коричневою смугою. Волосся на верхній частині хвоста чорне; темно-сіре внизу з білими крапками.

Морфометрія

[ред. | ред. код]

Вага від 36 до 78 (середнє 60) г, довжина голови й тіла від 114 до 145 (128) мм, довжина хвоста від 60 до 65 (63) мм, задня ступня від 20 до 21 (20) мм, а довжина вуха від 17 до 18 (18) мм. Каріотип: 2n=70, FNa=84 (10 метацентричних або субметацентричних 6 субтелоцентричних і 52 акроцентричних аутосом і Х субметацентрична й акроцентрична Y хромосома). Крім того, тварина генетично відрізняється від інших видів.

Поширення

[ред. | ред. код]

Вид зустрічається в горах Шершер на сході Ефіопії. Знайдено десять особин з двох місцях на 2000—2700 м над рівнем моря. Розташування на 2700 м над рівнем моря, типова місцевість, складається з порушеного Podocarpus лісу.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Lavrenchenko, L.A., Verheyen, W.N., Verheyen, E., Hulselmans, J. & Leirs, H. 2007. Morphometric and genetic study of Ethiopian Lophuromys flavopunctatus Thomas, 1888 species complex with description of three new 70-chromosomal species (Muridae, Rodentia). Bulletin van het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen, Biologie 77:77-117.