MathWorld

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
MathWorld
Посилання mathworld.wolfram.com
Тип онлайн-енциклопедія
Мови англійська
Власник Wolfram Research
Засновник Ерік Вайстейн
Започатковано листопад 1999

MathWorld — це онлайн-довідник з математики, створений і в основному написаний Еріком В. Вайсштайном. [1] [2] Він спонсорується та ліцензується Wolfram Research, Inc. і частково фінансується грантом Національної наукової цифрової бібліотеки Національного наукового фонду для Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн. [2]

Історія

[ред. | ред. код]

Ерік В. Вайсштайн, творець сайту, був студентом фізики та астрономії, який увійшов у звичку писати примітки до своїх математичних читань. У 1995 році він виклав свої нотатки в Інтернет і назвав їх «Скарбницею математики Еріка». Він містив сотні сторінок/статей, що охоплювали широкий спектр математичних тем. Сайт став популярним як обширний єдиний ресурс з математики в Інтернеті. У 1998 році він уклав контракт із CRC Press, і вміст сайту було опубліковано у друкованому вигляді та на компакт-диску під назвою «CRC Concise Encyclopedia of Mathematics». Безкоштовна онлайн-версія стала лише частково доступною для громадськості. У 1999 році Вайштайн пішов працювати на Wolfram Research, Inc. (WRI), і WRI перейменував Math Treasure Trove на MathWorld і розмістив його на веб-сайті компанії. без обмежень доступу.

Позов CRC

[ред. | ред. код]

У 2000 році CRC Press подав до суду на Wolfram Research Inc. (WRI), президента WRI Стівена Вольфрама та автора Еріка В. Вайштейна через те, що вони вважали порушенням контракту: вміст MathWorld мав залишатися лише друкованим. Сайт ліквідовано за рішенням суду. [3]

Пізніше справу було врегульовано в позасудовому порядку, WRI сплатила невизначену суму та дотрималася інших умов. Серед цих умов є включення повідомлення про авторські права внизу веб-сайту та широкі права для CRC Press випускати MathWorld у формі друкованої книги. Після цього сайт знову став доступним для громадськості.

Ця справа викликала хвилю заголовків у колах онлайн-видавництва. Проєкт PlanetMath був результатом недоступності MathWorld. [4]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Wolfram MathWorld : the web's most extensive mathematics resource | WorldCat.org. www.worldcat.org (англ.). Процитовано 28 березня 2023.
  2. а б Making MathWorld « The Mathematica Journal (амер.). Процитовано 28 березня 2023.
  3. CRC Press, LLC v. Wolfram Research, Inc., 149 F. Supp. 2d 500 | Casetext Search + Citator. casetext.com. Процитовано 28 березня 2023.
  4. Corneli, Joseph (2011). The PlanetMath Encyclopedia (PDF). ITP 2011 Workshop on Mathematical Wikis (MathWikis 2011) Nijmegen, Netherlands, August 27, 2011.

Посилання

[ред. | ред. код]