Ocrad

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ocrad
Heckert GNU white.svg
Ocrad.png
Тип Оптичне розпізнавання символів
Розробник Antonio Diaz Diaz
Стабільний випуск 0.23 (24 березня 2014; 1520 днів тому)
Версії 0.26[1]
Операційна система UNIX-подібні операційні системи
Написано на C++
Ліцензія GNU General Public License
www.gnu.org/software/ocrad/

Ocrad у Вікісховищі?

Ocrad це вільно поширювана програма оптичного розпізнавання символів. Ocrad поширюється під ліцензією GNU GPL, а також є частиною проекту GNU.

Базучись на методі виділяння ознак, Ocrad прочитує зображення в портативному форматі, також відомому як Portable anymap і виробляє текст в байтовому (8-біт) або UTF-8 форматах. Також містить аналізатор, здатний відокремити стовпчики чи блоки тексту, які зазвичай перебувають на друкованих сторінках.

Інтерфейс користувача[ред.ред. код]

Ocrad може використовуватися як окрема утиліта командного рядка, або як рушій для інших програм.

Kooka, яка була додатком для сканування за замовчуванням в KDE середовищі до 4 версії, більше не використовується. Оскільки розробка програми припинена в 2007 році, поточна версія KDE більше не містить Kooka. Замість Kooka можна використовувати Ocrad як OCR Engine. Ocrad також може бути використаний як OCR рушій в OCRFeeder.

Історія[ред.ред. код]

Ocrad розробляється Antonio Diaz Diaz з 2003 року. Версія 0.7 була випущена в лютому 2004 року, 0.14 в лютому 2006 року і 0.18 у травні 2009 року. Ocrad розроблен на C++. Архіви розсилки помилок та зауважень Ocrad починаються з жовтня 2003 року.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Index of /gnu/ocrad