Open Design Alliance

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Open Design Alliance
Тип Runtime library
Розробник Open Design Alliance
Ліцензія Пропрієтарна
www.opendesign.com

Open Design Alliance (ODA) (до 2003 року — OpenDWG Alliance) — некомерційне об'єднання (консорціум) компаній-виробників програмного забезпечення (об'єднує більш ніж 1200 членів у 50 країнах світу). Open Design Alliance був створений з метою розробки програмних бібліотек, що дозволяють читати і записувати файли формату DWG. На думку учасників консорціуму, це має сприяти поширенню формату DWG як відкритого стандарту обміну даними між різними САПР. Для досягнення цієї мети були розроблені специфікації Teigha, доступ до яких відкритий усім охочим. ODA здійснює підтримку Teigha в актуальному стані. Фінансування розробки програмних бібліотек виробляється на членські внески учасників консорціуму.

Програмні бібліотеки, що розробляються ODA[ред.ред. код]

  • Teigha for .dwg files (раніше DWGDirect) — бібліотека заснована на специфікаціях Teigha Classic, розроблених Open Design Alliance. Дозволяє читати і записувати файли формату DWG, який використовується в AutoCAD від Autodesk. Програмні бібліотеки Teigha постійно оновлюються. На початок 2011 року забезпечена підтримка всіх версій формату DWG, починаючи з DWG 2.5 і закінчуючи DWG 2010.
  • Teigha for .dgn files (раніше DGNDirect) — бібліотека заснована на специфікаціях OpenDGN, наданих Bentley Systems. Дозволяє читати і записувати файли в форматі DGN. Bentley Systems у співпраці з Open Design Alliance надає розробникам програмні бібліотеки, повністю сумісні з оригінальним форматом файлу DGN, використовувані в САПР MicroStation у рамках OpenDGN Initiative.

Історія Open Design Alliance[ред.ред. код]

Попередники[ред.ред. код]

Через певні недоліки, властиві формату DXF, наприкінці 1980-х виникла потреба в засобах, здатних читати і записувати файли в форматі DWG. Для задоволення цієї потреби ряд виробників, серед яких слід відзначити Cimmetry Systems, Cyco, Kamel Software, MarComp, Sirlin і Softsources, здійснили зворотну розробку формату DWG. У результаті, ці компанії випустили різні програмні утиліти, переглядачі файлів та інші застосунки.

У період з 1990 по 1997 MarComp був провідним розробником програмних утиліт, що дозволяють отримати доступ до файлів DWG. MarComp розробляв свою програмну бібліотеку, використовуючи метод чорного ящика (в ролі чорної скриньки виступав файл DWG). Програмна бібліотека, розроблена MarComp, називалася AUTODIRECT. До кінця 1997 року бібліотека AUTODIRECT підтримувала 8 версій файлів AutoCAD, починаючи від DWG 2.5 і закінчуючи DWG R14.

У січні 1998 року MarComp був поглинений компанією Visio Corporation (у даний час підрозділ корпорації Microsoft).

Створення OpenDWG Alliance[ред.ред. код]

Компанія Visio Corporation вирішила зробити формат DWG відкритим стандартом, що дозволяє обмінюватися даними між різними САПР без ризику втрати даних. З цією метою в лютому 1998 року Visio Corporation і ще кілька компаній створили консорціум OpenDWG Alliance — незалежну некомерційну організацію, метою якого було просування DWG, як відкритого, загальнодоступного стандарту для зберігання креслярських даних. Усім учасникам OpenDWG Alliance були доступні утиліти OpenDWG ToolKit і OpenDWG ViewKit, розроблені на основі бібліотек AUTODIRECT.

У 2002 році OpenDWG Alliance представив абсолютно новий набір програмних бібліотек — DWGdirect, написаний «з нуля» на об'єктно-орієнтованій мові програмування С++.

У 2003 році OpenDWG Alliance змінив назву на Open Design Alliance.

У 2008 році було розроблено програмні бібліотеки DGNDirect для підтримки формату DGN.

У квітні 2010 року Open Design Alliance, відповідно до угоди з Autodesk, змінив назви своїх продуктів: DWGdirect був перейменований в «Teigha for .dwg files», OpenDWG — в «Teigha Classic», а DGNdirect — в «Teigha for .dgn files».

OpenDWG сьогодні[ред.ред. код]

Open Design Alliance підтримує і регулярно оновлює специфікацію Teigha, відповідно до змін формату DWG. В Open Design Alliance беруть участь 32 учасники-засновники (Founding Members) і понад 600 комерційних (Commercial Members) і підтримуючих учасників (Sustaining Members) (дані на початок 2008 року).

Участь у Open Design Alliance[ред.ред. код]

Види участі в ODA[ред.ред. код]

  • Основне членство (Founding Membership)

Основні учасники (Founding Members) мають необмежений доступ до всіх вихідних кодів програмних бібліотек, що розробляються Open Design Alliance, і можуть впроваджувати бібліотеки Open Design Alliance у свої комерційні продукти. Основним учасникам (Founding Members) надається розширена технічна підтримка Open Design Alliance. Крім того, основні учасники можуть висувати свого представника в раду директорів організації.

Основна участь (Founding Membership) коштує $ 25000 за перший рік, надалі, у разі продовження співпраці як основного учасника (Founding Member), вартість участі знижується до $ 12000 за рік.

  • Підтримуюче членство (Sustaining Membership)

Підтримуючі учасники (Sustaining Members) можуть упроваджувати програмні бібліотеки, що розробляються Open Design Alliance, у свої комерційні продукти і користуватися технічною підтримкою Open Design Alliance. Підтримуючим учасникам (Sustaining Members) не надається доступ до вихідного коду програмних бібліотек.

Підтримуюча участь (Sustaining Membership) коштує $ 5000 за перший рік, надалі, у разі продовження співпраці як підтримуючого учасника (Sustaining Member), вартість участі знижується до $ 3000 за рік.

  • Комерційне членство (Commercial Membership)

Комерційні учасники (Commercial Members) мають право використовувати програмні бібліотеки, розроблені Open Design Alliance, для своїх внутрішніх програм, з обмеженням на їхнє поширення. Кількість програмних продуктів (розроблених за допомогою бібліотек Open Design Alliance), проданих або переданих стороннім організаціям (користувачам) не повинно перевищувати 100 одиниць.

Комерційне участь (Commercial Membership) коштує $ 2000 за перший рік, надалі, у разі продовження співпраці як комерційного учасника (Commercial Member), вартість участі знижується до $ 1500 за рік.

  • Асоційоване членство (Associate Membership)

Асоційовані учасники (Associate Members) можуть використовувати бібліотеки, що розробляються Open Design Alliance, виключно для своїх внутрішніх програм. Асоційовані учасники (Associate Members) не мають права розповсюджувати бібліотеки Open Design Alliance в складі якого-небудь комерційного додатка, або спільно з яким-небудь іншим комерційним додатком.

Асоційована участь (Associate Membership) коштує 250 $ за перший рік, надалі, у разі продовження співпраці як асоційованого учасника (Associate Member), вартість участі знижується до 100 $ за рік.

Основні учасники (Founding Members) ODA[ред.ред. код]

Open Design Alliance і Autodesk[ред.ред. код]

Open Design Alliance просуває формат DWG як відкритий стандарт для обміну даними між різними САПР. У той же час Autodesk не бажає відкривати специфікації формату DWG і пропонує використовувати для обміну даними формат DXF. Як альтернатива DWGDirect компанією Autodesk була розроблена програмна бібліотека RealDWG, що ліцензується для застосунків, що не конкурують з продуктами Autodesk.

У 2006 році компанія Autodesk впровадила в оновлений формат DWG 2007 технологію TrustedDWG, яка дозволяє визначити, чи створений файл формату DWG в одній з програм Autodesk (або у програмі, яка використовує RealDWG). У випадку, якщо файл DWG 2007 створений у неліцензованій програмі, AutoCAD показує повідомлення, яке попереджає користувача про можливі проблеми сумісності. Компанія мотивувала своє рішення турботою про користувачів.

Восени 2006-го року Open Design Alliance представив оновлені бібліотеки DirectDWG, які включали в себе і технологію TrustedDWG, в тому числі службове повідомлення в командному рядку: «Autodesk DWG. This file is a Trusted DWG last saved by an Autodesk application or Autodesk licensed application».

13 листопада 2006 компанія Autodesk подала судовий позов до організації Open Design Alliance. Як стверджувалося в позовній заяві, альянс порушує авторські права Autodesk, використовуючи торгову марку Autodesk і запевняючи, ніби AutoCAD 2007 і інші продукти Autodesk можуть працювати з DWG-файлами, що створюються в додатках інших розробників, так, наче вони були створені програмним забезпеченням Autodesk.

У квітні 2007 року позов був відкликаний. Сторони уклали мирову угоду. ODA виключив код TrustedDWG з бібліотек DirectDWG, а Autodesk змінив (пом'якшив) попереджувальні повідомлення в AutoCAD 2008.

На початку 2007 року Autodesk подала прохання в USPTO з приводу скасування торгової марки «OpenDWG», що належить Open Design Alliance, заявляючи, що вона була занедбана. Це прохання також було припинено у зв'язку з позовом компанії Autodesk до компанії SolidWorks через окружний суд США (US District Court).

У квітні 2010 року Autodesk і Open Design Alliance налагодили свої позови. Відповідно до угоди Open Design Alliance погодився відкликати реєстрації торговельних марок, пов'язані з DWG, і припиняє використовувати DWG і пов'язані торгові марки в рекламі і при позиціонуванні своїх продуктів.

Див. також[ред.ред. код]