Adobe Systems

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адобі Сістемс
Adobe Systems, Inc.
Тип Публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь Програмування[1]
Лістинг на біржі NASDAQ: ADBE
Компонент NASDAQ-100
Компонент S&P 500
Засновано 28 Лютого 1982, заснована у Маунтін-В'ю, Каліфорнія, США
Засновник(и) Чарлз Ґешке[2]
Джон Варнок
Штаб-квартира Flag of USA.svg Сан-Хосе, Каліфорнія, США
Територія діяльності у всьому світі
Ключові особи Чарльз Ґещке — співзасновник
Джон Варнок — співзасновник
Брюс Чізен — CEO
Шантану Нараєн — Президент та COO
Продукція Список продукції
Послуги розробка програмного забезпечення
Виторг 3 800 000 000 $ (2010)
Чистий прибуток 2 950 000 000 (2019)[3]
Співробітники ~5,200 (Січень 2006)
Дочірні компанії
 • Adobe Experience Cloudd і Marketod[4]
 • Член Alliance for Open Mediad, Linux Foundation[5], W3C[6], CVE Numbering Authoritiesd[7], jQuery Foundationd[8], Business Software Allianced[9] і Electronic Book Exchange Working Groupd[10]
  adobe.com/ua/
  CMNS: Adobe Systems у Вікісховищі

  «Adobe Systems», Адобі Системс, (від назви річки Адобі, що бігла позаду будинку засновника Джона Варнока) — американська компанія, що займається розробкою програмного забезпечення базована в Сан-Хосе, Каліфорнія, що була заснована у грудні 1982 року Джоном Варноком й Чарлзом Ґешке[2]. Вони заснували компанію після того, як звільнилися з Xerox, де працювали над проектом Xerox PARC, щоб розвинути і почати продавати PostScript. Компанія Adobe зіграла визначну роль у революції комп'ютерних публікацій, коли Apple Computer проліцензувала PostScript для використання в принтері LaserWriter, що вийшов 1985 року.

  Adobe придбала свого колишнього конкурента Macromedia у грудні 2005 року.

  На початку 2006 року на Adobe працювало 5200 осіб, з яких приблизно 40% працюють у Сан Хосе. Adobe також має офіси у Сієтлі, Сан Франциско, Міннеаполісі, Ньютоні (Массачусетс) у США; Ноїда і Бангалор у Індії; у Оттаві у Канаді; Гамбург у Німеччині.

  Історія[ред. | ред. код]

  Головний офіс у Сан-Хосе — Кремнієвій долині

  Наступний продукт Adobe після PostScript були цифрові шрифти. Робота зі шрифтами продовжилася в 1996-му коли разом з Microsoft було анонсовано формат шрифтів OpenType, і у 2003-му Adobe завершила переведення шрифтів на OpenType.

  В середині 80-х Adobe розпочала продаж Adobe Illustrator, програмного продукту, що дозволяв працювати із векторною графікою, для платформи Macintosh. Ілюстратор виріс з їх першої шрифтової програми. Додатково, він допоміг поширити лазерні принтери, що підтримували PostScript. Illustrator був кращим за рідну програму Apple — MacDraw (стандартну графічну програму Macintosh).

  Illustrator був кроком до флагмана компанії — Adobe Photoshop для Macintosh (для Windows Adobe Photoshop став доступним тільки з версії 2.7), що був анонсований у 1989 році. Програма була дуже якісною та стабільною, і Adobe, використовуючи вільні ресурси, активно просувала її на ринок, зрештою досягнувши успіху.

  Щоправда, компанія допускала і помилки:

  Ліцензійні виплати за PostScript допомогли компанії пережити важкі часи в кінці 80-х і на початку 90-х років і, як це сталося з Microsoft, спокійно розвивати свої програми і згодом скупити своїх конкурентів. Вийшовши на ринок Windows-застосунків, Adobe зустріла сильного конкурента Corel, що в той час розпочав війну з Microsoft, просуваючи свій WordPerfect (був придбаний у Novell), — продукт-конкурент Microsoft Word. Війна з Microsoft була програна і Adobe міцно закріпилася на ринку. У 1994 році Adobe придбала компанію Aldus, що привело до появи програми Adobe PageMaker і графічного формату TIFF. У 1995 Adobe купує Frame Technologies з їх продуктом для створення технічної документації та великих інформаційно містких документів FrameMaker.

  Останні зусилля Adobe сконцентровані на файловому форматі PDF (Portable Document Format). Продажі Adobe Acrobat були невеликі, але компанія продовжувала інвестувати гроші в цей формат, вбачаючи прибуток у майбутньому. Ці плани виправдалися і PDF формат став загальним у застосунках для верстки.

  18 квітня 2005 року Adobe оголосила про придбання компанії Macromedia, що привело до зростання ціни компанії на ринку цінних паперів.

  Програми[ред. | ред. код]

  Поточні Нещодавно придбані Програми, що зняті з виробництва

  Див. також[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]

  Інформація[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]