phpMyAdmin

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
phpMyAdmin
Логотип phpMyAdmin
PhpMyAdmin-main-uk.png
Розробник(и) Проект „phpMyAdmin“
Перший випуск 9 вересня 1998; 6774 дні тому
Стабільний випуск 4.6.6 (23 січня 2017; 63 дні тому[1] )
Версії 4.6.6[2][3] і 4.0.10.19[3][2]
Репозиторій github.com/phpmyadmin/phpmyadmin
Написано на PHP
Операційна система Будь-яка (веб-застосунок)
Українська так[1]
Тип веб-інтерфейс для MySQL
Ліцензія GNU GPL
Веб-сайт phpmyadmin.net

CMNS: phpMyAdmin на Вікісховищі

phpMyAdmin — веб-застосунок з відкритим кодом на мові PHP із графічним веб-інтерфейсом для адміністрування СКБД MySQL або MariaDB. phpMyAdmin дозволяє через браузер здійснювати адміністрування сервера MySQL, запускати запити SQL, переглядати та редагувати вміст таблиць баз даних. Ця програма користується великою популярністю у веб-розробників, оскільки дозволяє керувати СКБД MySQL без безпосереднього вводу SQL команд через дружній інтерфейс і з будь-якого комп'ютера під'єднаного до інтернету без необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення.

На сьогоднішній день phpMyAdmin широко застосовується на практиці. Останнє пов'язано з тим, що розробники інтенсивно розвивають свій продукт, з огляду на всі нововведення СКБД MySQL. Переважна більшість українських провайдерів використовують цей застосунок як панель керування для того, щоб надати своїм клієнтам можливість адміністрування виділених їм баз даних.

Програма розповсюджується під ліцензією GNU General Public License і тому деякі інші розробники інтегрують його у свої розробки, наприклад XAMPP, Denwer.

Ініціатором є німецький розробник Тобіас Ратшіллер (Tobias Ratschiller) і базується, так само як і phpPgAdmin, на аналогічному застосунку MySQL-Webadmin, що виник у 1997 році.

Проект локалізовано 85-ма мовами.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]