Point-and-click

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
HTML — типовий приклад використання point-and-click

Point-and-click (Point’n’click, point-n-click, «вкажи і натисни») — один з методів керування графічним інтерфейсом користувачем, що полягає у наведенні курсора на активну область та натиснення кнопки на цю область. Як маніпулятор найбільш розповсюджена комп'ютерна миша, проте можуть бути задіяні й її аналоги (джойстик, клавіатура). Найпростішим прикладом технології point-and-click є використання миши у гіпертекстовому документі, де натискання на посилання ініціює перехід до іншої області документу або у інший документ.

Використання у комп'ютерних іграх[ред. | ред. код]

Комп'ютерна миша - основний маніпулятор

Інтерфейс point-and-click набув широкого використання у комп'ютерних іграх починаючи із 1980-х років коли вже з'явилися домашні комп'ютери (Amiga, Atari ST, IBM PC, Macintosh), що вже підтримували віконний інтерфейс у своїх операційних системах. Першими технологію point-and-click використовували розробники адвенчурів як найбільш зручний спосіб взаємодії користувача із ігровим світом. Цей метод викликав невеличку революцію у цьому жанрі - відбувся перехід гри від першої особи до третьої, а головний герой став обособленим персонажем, частиною ігрового світу. 

У інших жанрах point-and-click набув обмеженного розповсюдження. Найбільш активно він використовується у рольових іграх (наприклад, серія Diablo), у де-яких логічних іграх (Lemmings), а також у де-яких хоррорах (Five Nights at Freddy's).

Також point-and-click є окремим жанром у популярних останнім часом браузерних флеш-іграх, де ігроку для просування сюжетом потрібно у вірній послідованості задіяти активні елементи кожної локації, використовуючи для цього курсор комп'ютерної миши. Часто такі активні елементи тим чи іншим чином виокремлені або "підсвічені", що значно спрощує задачу гравця, переводячі гру до категорії так званих графічних пригод або інтерактивних історій (наприклад, Little-wheel або The First Hero).