Гіперпосилання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Типові ознаки гіперпосилання: підкреслення і зміна кольору

Гіперпосила́ння, або просто посила́ння — активний (виділеним кольором) текст, зображення чи кнопка на веб-сторінці, натиснення на яку (активізація гіперпосилання) викликає перехід на іншу сторінку чи іншу частину поточної сторінки.

За іншим визначенням гіперпосилання — адреса іншого мережевого інформаційного ресурсу у форматі URL (англ. Universal Resource Locator), який тематично, логічно або будь-яким іншим способом пов'язаний з документом, у якому це посилання визначене.

Гіперпосилання HTML-сторінки[ред. | ред. код]

Гіперпосилання — фрагмент HTML-документу та один із базових його елементів. Гіперпосилання у HTML-документі може вказувати як на файл, що лежить у тій самій директорії на сервері, так і вміщати повний шлях URL до файлу, який розташований в Інтернеті. Також можна створювати гіперпосилання на електронну пошту, відео, аудіофайли та інші документи.

Гіперпосилання для користувача — текст або графічне зображення на сайті чи електронному документі, що дозволяє переходити до інших об'єктів Інтернету

Якщо обидва файли розташовуються в одній директорії, вистачить лише вказати ім'я файлу і розширення. Якщо в сусідніх директоріях, слід вказати крім імені та розширення ще й шлях до директорії. Якщо файли розташовуються на різних директоріях, потрібно вказати повну URL-адресу. Саме посилання в HTML створюється за допомогою тегу <a></a>, де атрибут href="URL" вказує на URL файлу[1][2]


Внутрішні та зовнішні посилання на сайті[ред. | ред. код]

Гіперпосилання кожному веб-сайті можуть бути внутрішні зовнішні. Все залежить від того, куди вони ведуть. Внутрішні посилання – це перелінкування сторінок одного ресурсу між собою. Внутрішніми посиланнями можуть бути, зокрема, і лінки в меню, і підказки ​​про цікаві статті чи товари, що розміщують в матеріалі сторінки.

Це всі клікабельні тексти, за якими користувач може перейти на іншу сторінку цього ж сайту. Внутрішні посилання сайту ведуть на власні внутрішні ресурси для надання користувачеві повнішої інформації. Така ж ціль у зовнішніх посилань, а різниця у тому, що вони ведуть на інші сайти.

Приклади[ред. | ред. код]

  • <a href="wiki.html">Вікі</a> — посилається на документ wiki.html, утворюючи гіперпосилання у вигляді слова «Вікі»;
  • <a href="files/wiki.html">Файли вікі</a> — посилається на документ wiki.html, що розташовується у директорії (каталозі) files, і утворює посилання у вигляді тексту «Файли вікі»;
  • <a href="http://uk.wikipedia.org/">Українська Вікіпедія</a> — посилається на ресурс, що розташований на іншому сервері

Поштове гіперпосилання[ред. | ред. код]

Для створення посилання на адресу електронної пошти використовується URI-схема mailto:, після якої необхідно вказати e-mail адресата:

<a href="mailto:e-mail">Текст посилання</a>

При створенні поштового гіперпосилання можна вказувати тему відправленого повідомлення і тіло листа. Для цього використовуються поля subject і body. Тема листа задається в полі subject, тіло листа в полі body.

Наприклад:

<a href="mailto:e-mail?subject=Тема&body=Тіло листа">Текст посилання</a>

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Теги HTML: Якірні теги та гіперпосилання. Архів оригіналу за 18 березень 2016. Процитовано 1 лютий 2016. 
  2. HTML <a> href Attribute (англ.)