Гострохвіст рудогорлий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Premnoplex brunnescens)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гострохвіст рудогорлий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Горнерові (Furnariidae)
Рід: Гострохвіст (Premnoplex)
Вид: Гострохвіст рудогорлий
Premnoplex brunnescens
(Sclater, 1856)
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Margarornis brunnescens
Посилання
Вікісховище: Premnoplex brunnescens
Віківиди: Premnoplex brunnescens
ITIS: 562428
МСОП: 22702707
NCBI: 329506

Гострохві́ст рудогорлий[2] (Premnoplex brunnescens) — вид горобцеподібних птахів родини горнерових (Furnariidae). Мешкає в Центральній і Південній Америці.

Рудогорлий гострохвіст
Рудогорлий гострохвіст

Довжина птаха становить 12-15 см, вага 14-19 г. Виду не притаманний статевий диморфізм. Верхня частина голови темно-сірувато-коричнева, сильно поцяткована охристими плямами, які також формують над очима смугу. Спина темно-коричнева, пера на ній мають чорнуваті края, які формують лускоподібний візерунок. Надхвісчя каштанове, крила темно-коричневі, першорядні махові пера більш темні. Стернові пера на кінчиках позбавлені опахала і представлають собою голі стрижні. Горло охристе, пера на горлі мають коричнюваті края. У представників підвиду P. b. albescens горло білувате. Нижня частина тіла тьмяно-коричнева, поцяткована рудувато-коричневими плямами з темними краями. Боки поцятковані рудувато-коричневими смугами. Дзьоб зверху чорний або темно-коричневий, знизу сірувато-рожевий або роговий, на кінці темний. Райдужки чорні.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють шість підвидів:[3]

Поширення й екологія

[ред. | ред. код]

Рудогорлі гострохвости мешкають в Коста-Риці, Панамі, Колумбії, Венесуелі, Еквадорі, Перу і Болівії. Вони живуть в підліску вологих гірських і рівнинних тропічних лісів. Зустрічаються поодинці, парами або невеликими сімейними зграйками, на висоті від 650 до 3000 м над рівнем моря. Іноді приєднуються до змішаних зграй птахів. Живляться комахами, зокрема жуками і перитинчастокрилими, їх яйцями, павуками та іншими безхребетними, яких шукають серед моху і епіфітів та в тріщиних кори. Рудогорлі гострохвости є моногамними птахами. В Коста-Риці сезон розмноження триває з березня по червень. Гніздо кулеподібне з трубкоподібним бічним входом, відносно велике, діаметром 30 см, робиться з лишайників, моху і корінців, розміщується в дуплі, в тріщині скелі, або під поваленим деревом. В кладці 2 білих, відносно великих яйця розміром 22×17 мм. Інкубаційний період триває 27 днів, пташенята покидають гніздо через 3 тижні після вилуплення. За ними доглядають і самиці, і самці.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Premnoplex brunnescens: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 02 липня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Ovenbirds, woodcreepers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 02 липня 2022.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Skutch, Alexander F. (1967). Spotted barbtail. Life Histories of Central American Highland Birds. Publications of the Nuttall Ornithological Club: Number 7. Cambridge, Massachusetts: Nuttall Ornithological Club. с. 63—67.