Pseudotropheus demasoni

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pseudotropheus demasoni
Псевдотрофеус демасоні
Псевдотрофеус демасоні
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Рід: Псевдотрофеус (Pseudotropheus)
Вид: P. demasoni
Біноміальна назва
Pseudotropheus demasoni
Konings, 1994
Синоніми
  • Metriaclima demasoni (Konings, 1994)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pseudotropheus demasoni
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pseudotropheus demasoni
EOL logo.svg EOL: 993936
ITIS logo.svg ITIS: 648872
IUCN logo.svg МСОП: 61163
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 451856

Pseudotropheus demasoni (псевдотрофеус демасоні) — вид риб родини цихлових. У природних умовах є ендеміком озера Малаві. Популярна акваріумна риба.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Має типовий для цихлід групи Мбуна витягнуту торпедоподібну форму тіла. Розміри від 6,5 до 7,5 см у довжину. Забарвлення являє собою смуги темно-синього, блакитного і майже чорного кольору, що чергуються. Наявні шість темних і п'ять світлих смуг, починаючи від темної смуги за зябровою кришкою та закінчуючи темною смугою біля основи хвостового плавця. На голові три блакитні смуги, що чергуються з двома чорними, одна з яких проходить між очима, а друга проходить через лоб та з'єднується з першою чорною смугою тулуба. Спинний та анальний плавці мають по краю тонку світло-блакитну смугу, що відтіняється більш темним кольором. Часто плутають з видом Pseudotropheus minutes, проте у останнього темні смуги менш виражені та не доходять до хвоста.

Статевий диморфізм майже не виражений. У самців розвивається більш довгий анальний плавець та добре виражені плями на ньому.[1]

Поширення та умови існування[ред.ред. код]

Псевдотрофеус демасоні — ендемік озера Малаві. Мешкає біля прибережних скель та кам'янистих осипів берегів озера на глибині 3-4 м на території Танзанії[2].

Утримання в акваріумі[ред.ред. код]

Не дивлячись на те, що вид був вперше описаний в 1994 році, риба швидко завоювала популярність серед акваріумістів. Мінімальний об'єм акваріума має бути 100 л. Оптимальний розмір від 200 л на невелику групу. Параметри води: температура 24-28 °C, кислотність (рН) 7,6-8,6, твердість (dH) 10-18. Потрібна хороша аерація та фільтрація води. Досить чутливі до якості води, тому потрібна заміна щотижня до 15% об'єму, оскільки у воді з високим рН аміак та інші азотисті сполуки стають більш токсичними. В якості ґрунту підійде пісок або коралова крошка.

Утримують групами не менше 12 особин щоб розпорошити агресію домінуючих самців по відношенню до самок та інших самців. Співвідношення риб в акваріумі має бути 5 самок на 1 самця. Самці територіальні та агресивні, часто конфліктують між собою. Тому рекомендують в акваріумі створити кам'янистий рельєф з печерами і нішами серед каміння, щоб розмежувати територію та знизити агресію риб.[1][3]

В якості сусідів необхідно обирати види, які не володіють подібним забарвленням.

Живлення[ред.ред. код]

Всеїдні, але живляться переважно водоростями, що ростуть на каміннях, разом із тому їхній корм в акваріумі повинен містити велику кількість спіруліни, але добавка тваринної їжі обов'язкова.

Розмноження[ред.ред. код]

Статева зрілість настає в 6 місяців. Псевдотрофеус демасоні відноситься до видів, які інкубують ікру в роті. Самка виношує в роті до 15 ікринок. Мальки вилуплюються через 7 днів. Іще через два тижні починають самостійне життя.[4]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]