ReadyBoost

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

ReadyBoost — це програмна технологія компанії Microsoft, що дозволяє комп'ютерній операційній системі використовувати наявні потужності флеш-накопичувачів, наприклад, USB флеш-накопичувачі та накопичувачі (SSD) для кешування файлів. Мінімальні вимоги для Flash: читання зі швидкістю 2.5 MB/c даних і швидкість запису 1.75 MB/с в блоки 512 КБ.

Під час використання цієї технології, Windows створює флеш-пам'яті файлу ReadyBoost.sfcache, який, на відміну від стандартних файл підкачки не являється ані прихованим, ані системним, всі дані зашифровані по AES-128. Основною перевагою цього підходу є набагато менше затримки у разі випадкового доступу до інформації, ніж файл підкачки на жорсткому диску. ReadyBoost може використовувати до 256 Гб фізичної пам'яті на Windows 7 x64, аж до 32 ГБ для Windows 7 x 86 і до 4 ГБ на всі інші підтримувані операційні системи.

Мінімум 256 Мб, пакет оновлень 1 для Windows Vista містить оновлення, що зменшує розмір до 10 мегабайт. Крім того , Microsoft рекомендує[джерело?], щоб співвідношення пам'яті флеш пам'яті RAM 1: 1 для слабких машин і 2.5: 1 Fast.

При читанні малого блоку 4KB, продуктивность збільшується прблизно в 10 разів у порівнянні з жорсткого ДИСКА, але при читанні великих файлів, ефект не спостерігається. ReadyBoost використовуються при завантаженні додатків. На даний момент ReadyBoost підтримується операційними системами Windows Vista (Home Basic, Home Premium, Business, Ultimate) і Windows 7 (всі версії) Windows 8 (всі версії), Windows 8,1 (всі версії), Windows 10 (всі версії).

Примітки[ред.ред. код]

Якщо на комп’ютері встановлено жорсткий диск із технологією SSD (твердотілий диск), параметр для пришвидшення роботи комп’ютера за допомогою ReadyBoost може бути недоступний під час підключення USB флеш-пам’яті або карти флеш-пам’яті. Замість цього може відобразитися повідомлення "ReadyBoost не ввімкнуто на цьому комп’ютері, оскільки продуктивність системного диска висока. Використання ReadyBoost на цьому комп’ютері не матиме додаткового ефекту". Причина полягає в тому, що деякі диски SSD працюють настільки швидко, що ReadyBoost не дає жодних переваг.

Але в деяких випадках для прискорення роботи комп’ютера не можна використати всю пам’ять пристрою зберігання даних. Наприклад, деякі пристрої флеш-пам’яті містять як повільну, так і швидку флеш-пам’ять, але ReadyBoost може використовувати для прискорення роботи комп’ютера тільки швидку пам’ять.

Посилання[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.