Sorex samniticus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sorex samniticus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Insectivora)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Мідиця (Sorex)
Біноміальна назва
Sorex samniticus
(Altobello, 1926)
Apennine Shrew area.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Sorex samniticus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sorex samniticus
EOL logo.svg EOL: 323675
ITIS logo.svg ITIS: 633807
IUCN logo.svg МСОП: 20411
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 62899

Sorex samniticus (Мідиця апенінська) — вид роду мідиця.

Таксономія[ред.ред. код]

Колись вважався підвидом, Sorex araneus samniticus, але в даний час більшість вчених погоджуються на точність таксономічні класифікації, що охоплює даний таксон як вид.

Опис[ред.ред. код]

Його розміри близько 8 дюймів у довжину, з яких трохи більше половини це хвіст; вага близько 7 грамів. Волосся коротке і товсті, сіро-коричневе. Писочок подовжений, конічний з численними вусами. Ноги покриті рідким сивим волоссям.

Поведінка[ред.ред. код]

Це одиночні тварини. Вони будують свої гнізда в отворах в землі, в ямах серед коріння, між каменями або в порожнистому гіллі рослин. Має головним чином комахоїдну дієту; харчується також жуками, черв'яками, личинками, павуками, равликами. При необхідності, однак, може також їсти фрукти, ягоди та жолуді. Щоб приховати їжу, як правило, копає тунелі (або, найчастіше, заволодіває норами інших дрібних тварин, відганяючи або вбиваючи власника).

Життєвий цикл[ред.ред. код]

Самиця, після трьох тижнів вагітності, народжує в середньому шість малят: малеча спочатку сліпа і мати піклується про неї до відлучення від молока, яке триває від тижня до двох тижнів поки очі відкриються. При відлученні, у дитини є набір зубів, який буде триматися протягом усього життя: зуби, судячи стан зносу, це дуже корисний елемент, щоб визначити приблизний вік кожної тварини. Літні тварини (старше року) мають зуби іноді так зношені, що тварина часто не в змозі з'їсти достатньо їжі і помирає від голоду.

Поширення[ред.ред. код]

Ендемік Італії. Записаний в Апеннінах на висотах від 300 м до 1160 м, але точний діапазон поширення мало відомий. Живе в деревно-чагарникових місцях проживання але уникає лісових районів. Знайдений поблизу річок, на болотах, в живоплотах.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

Пестициди і руйнування середовища проживання (за рахунок сільського господарства і урбанізації) вважаються основними загрозами. Включений до Додатка III Бернської конвенції. Мешкає в багатьох природоохоронних територіях.

Посилання[ред.ред. код]