Spring Framework

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Spring Framework
Spring Framework.png
Розробник(и) Pivotal Software
Перший випуск 1 жовтня 2002; 5291 день тому
Версії 4.3.4[3]
Репозиторій github.com/spring-projects/spring-framework
Нестабільний випуск 5.0.0 M1(6 квітня 2016; 355 днів тому)
Написано на Java
Операційна система Cross-platform
Платформа Java Virtual Machine
Стан розробки Active
Тип Application framework
Ліцензія Apache License 2.0
Веб-сайт projects.spring.io/spring-framework/

Spring Framework — це програмний каркас (фреймворк) з відкритим кодом та контейнера з підтримкою інверсії управління для платформи Java.

Основні особливості Spring Framework можуть бути використані будь-яким додатком Java, але є розширення для створення веб-додатків на платформі Java EE. Незважаючи на це, Spring Framework не нав'язує якоїсь конкретної моделі програмування, Spring Framework став популярним в спільноті Java як альтернатива, або навіть доповнення моделі Enterprise JavaBean (EJB).

Модулі[ред.ред. код]

Spring Framework складається з декількох модулів, які надають широкий спектр послуг:

  • Контейнер Інверсії управління: Конфігурація компонентів додатків і управління життєвим циклом об'єктів Java, здійснюється головним чином через Інверсію управління
  • Аспектно-орієнтоване програмування: дозволяє реалізувати наскрізні процедури
  • Доступ до даних: робота з реляційною системою управління базами даних на платформі Java з використанням JDBC і об'єктно-реляційні відображення та інструментів з NoSQL баз даних
  • Управління транзакціями: об'єднує кілька API, управління транзакціями та координує операції для Java-об'єктів
  • Модель-Вигляд-Управління (Model-View-Controller): програмний каркас на основі HTTP сервлета, що забезпечує створення веб-додатків і веб-служб RESTful.
  • Аутентифікація і авторизація: настроювані процеси безпеки, які підтримують цілий ряд стандартів, протоколів, інструментів і практик за допомогою підпроекту Spring Security (колишня система безпеки АсеґІ для Spring).
  • Віддалене управління: конфігураційній вплив і управління Java-об'єктами для місцевої (локальної) або віддаленої конфігурації через JMX
  • Тестування: підтримка класів для написання юніт-тестів та інтеграційних тестів

Критика[ред.ред. код]

Spring Framework неодноразово піддавався критиці за надмірну прив’язаність до XML в контейнерах Spring. Проте, починаючи з версії 3.0.0, розробники мають можливість використовувати повністю або частково в своїх застосунках аннотації. Spring Boot широко використовує даний спосіб для власних конфігурацій. Більше того, Spring Tool Suite (STS), побудований на базі Eclipse, забезпечує автодоповнення коду, валідацію, контекстну інформацію, та графічну візуалізацію під час редагування файлів конфігурації Spring XML.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]