NoSQL

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бази даних NoSQL(англ. not only SQLне тільки SQL) надають механізм збереження та отримання даних, що організовані в інакший спосіб, ніж звичний реляційний підхід. Мотивація цього підходу - простота архітектури, горизонтальне масштабування та контроль доступності. Структури даних (ключ-значення, граф, чи документ) відрізняється від СКРБД (RDBMS), а отже деякі операції швидші в NoSQL, а деякі RDBMS. Є різні думки щодо відповідності певного NoSQL рішення проблемі, яка вирішується (наприклад, чи використовується алгоритм графів?).

NoSQL бази даних все більше й більше використовують в індустрії високонавантажених веб-додатків реального часу. NoSQL можуть надавати SQL-подібний синтаксис. Багато NoSQL сховищ не гарантують цілісність (CAP теорема) у вигоду доступності та реплікації.

Типи і приклади баз даних NoSQL[ред.ред. код]

Існує багато підходів до класифікації баз NoSQL, кожна має свої категорії та підкатегорії, деякі з них накладаються одна на одну. нижче наведена стандартна класифікація, що базується на моделі даних, з прикладами:

  • Колонка: Accumulo, Cassandra, Druid, HBase, Vertica
  • Документ: Clusterpoint, Apache CouchDB, Couchbase, DocumentDB, HyperDex, Lotus Notes, MarkLogic, MongoDB, OrientDB, Qizx
  • Ключ-значення: CouchDB, Oracle NoSQL Database, Dynamo, FoundationDB, HyperDex, MemcacheDB, Redis, Riak, FairCom c-treeACE,Aerospike, OrientDB, MUMPS
  • Граф: Allegro, Neo4J, InfiniteGraph, OrientDB, Virtuoso, Stardog
  • Мульти-модель: OrientDB, FoundationDB, ArangoDB, Alchemy Database, CortexDB