Turritopsis nutricula

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Turritopsis nutricula
Turritopsis nutricula: гідроїди та молоді медузи.
Turritopsis nutricula: гідроїди та молоді медузи.
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Кнідарії (Cnidaria)
Клас: Гідроїдні (Hydrozoa)
Ряд: Антомедузи (Anthomedusae)
Родина: Oceanidae
Рід: Turritopsis
Вид: T. nutricula
Turritopsis nutricula
McCrady, 1857
Посилання
Вікісховище: Turritopsis nutricula
Віківиди: Turritopsis nutricula
ITIS: 48898
NCBI: 502953

Turritopsis nutricula — вид гідроїдних кнідарій родини Oceanidae.

Поширення[ред. | ред. код]

Вид поширений у тропічних та помірних водах у Західній Атлантиці від Нової Англії до Бразилії.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Turritopsis nutricula проходить через дві життєві стадії — стадію поліпа та стадію медузи. Поліп, як правило, утворюється після статевого розмноження медуз[1]. Запліднене яйце розвивається у планулу. Планула знаходить відповідний субстрат та осідає на дно. З неї розвивається колонія поліпів. Тіло колонії (ценосарк) покрито трубчастою хітиновою кутикулою, яка виконує роль екзоскелета. Спершу утворюються зооїди, які добувають поживу. Вони мають веретеноподібну або булавоподібну форму, оснащені ниткоподібними щупальцями з численними жалкими клітинами. Згодом утворюються статеві зооїди, які розвинувшись, відокремлюються від колонії і перетворюються в медузу.

Медузи куполоподібної форми, в діаметрі до 6 мм, жовтого або помаранчевого забарвлення. По краю парасольки розташований віночок щупалець, число яких зростає в ході життя: від 8 у юних медуз до 40-100 у дорослих. Ембріогенез і ранній розвиток личинок відбувається в асоціації з материнським організмом.[2]

Цікаво, що за несприятливих умов або пошкодженнях, медуза може осідати на дно і перетворюватися назад в поліпів. Подібних «зворотній розвиток» більше не відомий серед метазоїв.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Schmid, Volker (1 травня 1974). Regeneration in Medusa buds and Medusae of Hydrozoa. Integrative and Comparative Biology (англ.). 14 (2): 773—781. doi:10.1093/icb/14.2.773. ISSN 1540-7063. Архів оригіналу за 10 лютого 2021. Процитовано 28 жовтня 2019.
  2. Bavestrello, G., Sommer, C., & Michele, S. (1992). Bi-directional conversion in Turritopsis nutricula (Hydrozoa). Sci Mar, 56(2-3), 137-40.
  3. Piraino, Stefano; Boero, Ferdinando (June 1996). Reversing the life cycle: Medusae transforming into polyps and cell transdifferentiation in Turritopsis nutricula (Cnidaria, Hydrozoa). The Biological Bulletin; Woods Hole. 190 (3).