US-ACAN

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антарктика

Консультативний комітет з назв в Антарктиці (англ. Editing Advisory Committee on Antarctic Names — ACAN або US-ACAN) — консультативний комітет США з географічних назв в Антарктиці відповідальний за рекомендації присвоєння імен географічним об'єктам в цій частині світу. Сполучені Штати не визнають територіальних меж і територіальних претензій деяких країн на окремі території в межах Антарктиди. Тому ACAN присвоює і буде присвоювати імена об'єктам в будь-якому місці в межах континенту, в консультації з іншими національними номенклатурними органами, де це доречно.

ACAN має опубліковану політику найменування об'єктів, засновану на пріоритеті застосування, та ступеня доцільності, в якій використання імені стало вкоріненим на практиці.

Більшість великих географічних об'єктів в Антарктиці були відкриті, названі і нанесені на карту, але переважна кількість вторинних об'єктів раніше були лише частково окреслені, але залишаються неназваним.

Відповідно до опублікованої політики ACAN, рішення по антарктичних назвах приймаються на основі:

  • пріоритету заявки;
  • доречності використання імені;
  • в якій мірі використання назв вже вкоренилися у вжитку.

Громадянство лауреатів, на честь яких називають об'єкти, не є чинником у розгляді особистих імен, а лише ступінь вкладу, який вони зробили у вивчення Антарктики, а також забезпечення максимально можливої ​​об'єктивності у визначенні доцільності присвоєння імен.

Посилання[ред. | ред. код]