Urban Dictionary

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Urban Dictionary
UD logo-01.svg
URL urbandictionary.com
Гасло (девіз) Define Your World
Комерційний Так
Тип Онлайновий словник сленгу
Реєстрація Потрібна тільки для редагування
Мови
Власник Aaron Peckham
Автор Aaron Peckham
Започатковано 1999
Стан Актуальний[1]
Рейтинг Alexa 494[2]

Urban Dictionary — це онлайновий словник слів та фраз англомовного сленгу. Станом на травень 2014 року, сайт містив понад 7 млн визначень.[3] Матеріали редагуються волонтерами та оцінюються відвідувачами сайту.

Історія[ред.ред. код]

Сайт був створений в 1999 році Аароном Пекхемом (Aaron Peckham), коли він був студентом Каліфорнійського політехнічного університету.[4]

Зміст[ред.ред. код]

Визначення в Urban Dictionary витлумачують сленг, неологізми, субкультурні вислови, фрази та явища, відсутні в стандартних словниках. Для більшості слів є кілька визначень з відповідними прикладами.

В Urban Dictionary дозволені расистські, гомофобські, дискримінаційні за статевою ознакою вислови, якщо їх визначення лише документують використання такої образи і самі не є образливими. Сайт рекомендує редакторам та волонтерам уникати публікування визначення заради жарту, особистих уподобань, невідомих людей, дурниць, реклами, або опису сексуального насильства.

Контроль якості[ред.ред. код]

Контроль якості відбувається в два етапи:

По-перше, зареєстровані користувачі голосують, за ухвалення або відхилення новостворених визначень. Визначення з'являються в словнику після отримання достатньої різниці голосів між "за" та "проти". Для будь-якого терміну можливі сотні записів, що веде до різночитань і часто суперечливим "історіям". Окремі записи не можуть бути змінені зареєстрованими користувачами в масовому порядку, щоб уникнути маніпуляцій користувачів або алгоритмів з декількома обліковими записами.

По-друге, за визначення які вже потрапили до словника може проголосувати "за" чи "проти" будь-який відвідувач сайту. Визначення з'являються в порядку убування голосів.

Книги[ред.ред. код]

У жовтні 2005 року обрані визначення з Urban dictionary були опубліковані у вигляді книги. Друга книга була опублікована в 2007 році.

  • Peckham, Aaron (2005). Urban dictionary: fularious street slang defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 320. ISBN 0-7407-5143-3. Retrieved January 25, 2010.[5][6]
  • Peckham, Aaron (2007). Mo' Urban Dictionary: Ridonkulous Street Slang Defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 240. ISBN 0-7407-6875-1. Retrieved January 25, 2010.

Аналоги в Україні[ред.ред. код]

Онлайн-словник українського сленгу «Мислово»[7] функціонує за тим же принципом, що й Urban Dictionary: кожен користувач має можливість додати своє слово та визначення до нього, а також приклад вживання. Після схвалення редактором слово з’являється на сайті.[8]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]