Urban Dictionary

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Urban Dictionary
UD logo-01.svg
URL urbandictionary.com
Гасло (девіз) Define Your World
Комерційний Так
Тип Онлайновий словник сленгу
Реєстрація Потрібна тільки для редагування
Мови
 • Англійська
 • Власник Aaron Peckham
  Автор Aaron Peckham
  Започатковано 1999
  Стан Актуальний[1]
  Рейтинг Alexa 494[2]

  Urban Dictionary — це онлайновий словник слів та фраз англомовного сленгу. Станом на травень 2014 року, сайт містив понад 7 млн визначень.[3] Матеріали редагуються волонтерами та оцінюються відвідувачами сайту.

  Історія[ред. | ред. код]

  Сайт був створений в 1999 році Аароном Пекхемом (Aaron Peckham), коли він був студентом Каліфорнійського політехнічного університету.[4]

  Зміст[ред. | ред. код]

  Визначення в Urban Dictionary витлумачують сленг, неологізми, субкультурні вислови, фрази та явища, відсутні в стандартних словниках. Для більшості слів є кілька визначень з відповідними прикладами.

  В Urban Dictionary дозволені расистські, гомофобські, дискримінаційні за статевою ознакою вислови, якщо їх визначення лише документують використання такої образи і самі не є образливими. Сайт рекомендує редакторам та волонтерам уникати публікування визначення заради жарту, особистих уподобань, невідомих людей, дурниць, реклами, або опису сексуального насильства.

  Контроль якості[ред. | ред. код]

  Контроль якості відбувається в два етапи:

  По-перше, зареєстровані користувачі голосують, за ухвалення або відхилення новостворених визначень. Визначення з'являються в словнику після отримання достатньої різниці голосів між "за" та "проти". Для будь-якого терміну можливі сотні записів, що веде до різночитань і часто суперечливим "історіям". Окремі записи не можуть бути змінені зареєстрованими користувачами в масовому порядку, щоб уникнути маніпуляцій користувачів або алгоритмів з декількома обліковими записами.

  По-друге, за визначення які вже потрапили до словника може проголосувати "за" чи "проти" будь-який відвідувач сайту. Визначення з'являються в порядку убування голосів.

  Книги[ред. | ред. код]

  У жовтні 2005 року обрані визначення з Urban dictionary були опубліковані у вигляді книги. Друга книга була опублікована в 2007 році.

  • Peckham, Aaron (2005). Urban dictionary: fularious street slang defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 320. ISBN 0-7407-5143-3. Retrieved January 25, 2010.[5][6]
  • Peckham, Aaron (2007). Mo' Urban Dictionary: Ridonkulous Street Slang Defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 240. ISBN 0-7407-6875-1. Retrieved January 25, 2010.

  Аналоги в Україні[ред. | ред. код]

  Онлайн-словник українського сленгу «Мислово» функціонує за тим же принципом, що й Urban Dictionary: кожен користувач має можливість додати своє слово та визначення до нього, а також приклад вживання. Після схвалення редактором слово з’являється на сайті.[7]

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]