Urban Dictionary

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Urban Dictionary
Urban Dictionary logo.svg
Посилання urbandictionary.com
Гасло (девіз) Define Your World
Комерційний Так
Тип Онлайновий словник сленгу
Реєстрація Потрібна тільки для редагування
Мови Англійська
Власник Aaron Peckham
Автор Aaron Peckham
Започатковано 1999
Стан Актуальний[1]
Рейтинг Alexa 494[2]
Адреса офісу Сан-Франциско

Urban Dictionary — онлайновий словник слів та фраз англомовного сленгу. Станом на травень 2014 року, сайт містив понад 7 млн визначень.[3] Матеріали редагуються волонтерами та оцінюються відвідувачами сайту.

Історія[ред. | ред. код]

Сайт був створений в 1999 році Аароном Пекхемом (Aaron Peckham), коли він був студентом Каліфорнійського політехнічного університету.[4]

Зміст[ред. | ред. код]

Визначення в Urban Dictionary витлумачують сленг, неологізми, субкультурні вислови, фрази та явища, відсутні в стандартних словниках. Для більшості слів є кілька визначень з відповідними прикладами.

В Urban Dictionary дозволені расистські, гомофобські, дискримінаційні за статевою ознакою вислови, якщо їх визначення лише документують використання такої образи і самі не є образливими. Сайт рекомендує редакторам та волонтерам уникати публікування визначення заради жарту, особистих уподобань, невідомих людей, дурниць, реклами, або опису сексуального насильства.

Контроль якості[ред. | ред. код]

Контроль якості відбувається в два етапи:

По-перше, зареєстровані користувачі голосують, за ухвалення або відхилення новостворених визначень. Визначення з'являються в словнику після отримання достатньої різниці голосів між "за" та "проти". Для будь-якого терміну можливі сотні записів, що веде до різночитань і часто суперечливим "історіям". Окремі записи не можуть бути змінені зареєстрованими користувачами в масовому порядку, щоб уникнути маніпуляцій користувачів або алгоритмів з декількома обліковими записами.

По-друге, за визначення які вже потрапили до словника може проголосувати "за" чи "проти" будь-який відвідувач сайту. Визначення з'являються в порядку убування голосів.

Книги[ред. | ред. код]

У жовтні 2005 року обрані визначення з Urban dictionary були опубліковані у вигляді книги. Друга книга була опублікована в 2007 році.

  • Peckham, Aaron (2005). Urban dictionary: fularious street slang defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 320. ISBN 0-7407-5143-3. Retrieved January 25, 2010.[5][6]
  • Peckham, Aaron (2007). Mo' Urban Dictionary: Ridonkulous Street Slang Defined. Kansas City, Missouri: Andrews McMeel Publishing, L.L.C.. pp. 240. ISBN 0-7407-6875-1. Retrieved January 25, 2010.

Аналоги в Україні[ред. | ред. код]

Онлайн-словник українського сленгу «Мислово» функціонує за тим же принципом, що й Urban Dictionary: кожен користувач має можливість додати своє слово та визначення до нього, а також приклад вживання. Після схвалення редактором слово з’являється на сайті.[7]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]