Онлайн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Онлайн (англ. online, від англ. on line — «на лінії», «на зв'язку», «у мережі», «в ефірі») — «такий, що знаходиться у стані підключення». Спочатку використовувалося лише стосовно комунікаційного устаткування для вказівки на режим зв'язку, типовим значенням могло бути «не вішаючи трубку», тобто за один телефонний дзвінок, у режимі реального часу.

У відношенні програмного забезпечення майже завжди означає «підключений до Інтернету» або «функціонуючий тільки при підключенні до Інтернету». Також — «те, що відбувається в Інтернеті», «існуюче в Інтернеті». Приміром, «онлайн-банкінг», «онлайн-магазин», «онлайн-кінотеатр», «онлайн-казино», «онлайн-школа», «онлайн-гра». У цих значеннях часто вживається також прикметник онлайновий. Дане слово також часто використовується для опису поточної відвідуваності сайту (наприклад, «1000 осіб онлайн» означає, що на даний момент на сайті знаходиться 1000 користувачів).

Технічні фахівці у відношенні вживання в українській мові даного запозиченого слова можуть сказати, що термін використовується для споживчого опису клієнтської частини в архітектурі «клієнт-сервер».

Посилання[ред.ред. код]

Wiktionary-logo.svg
Гляньте offline, online, Come online у Вікісловнику, вільному словнику.