VIP

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вказівник у клубі

Very Important Person або VIP (англ. Дуже важлива персона, або в літературному перекладі — «Вельми Іменита Персона») — людина, що має персональні привілеї, пільги завдяки своєму високому становищу, багатству або славнозвісності.

VIP в значенні «особливий пасажир, особливий клієнт, що вимагає особливої уваги», з'явилося в англійській мові в 1930-і чи 1940-і роки, імовірно у Великій Британії. В авіації називали пасажирів високого рангу, для польотів з якими забезпечувалися спеціальні заходи безпеки.

У другій половині 20 століття абревіатура VIP прижилася і за межами авіації. Її значення розширилося, так стали називати не тільки пасажирів, але й особливо багатих і впливових клієнтів в інших сферах. «Вельми іменитими персонами» стали називати високопоставлених політиків, впливових бізнесменів, «зірок» шоу-бізнесу та інших знаменитостей. Слово VIP чи «ВІП» часто використовується в рекламі і назвах особливо дорогих, ексклюзивних послуг «преміум-класу», розрахованих на заможного і елітарного покупця. Також у багатьох фірмах VIP-клієнтами називають постійних покупців і надають для них різноманітні знижки та вигідні умови.

В українській мові слово «ВІП» з’явилося в 1990-ті.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]