VI Всесвітній фестиваль молоді і студентів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Срібний значок з Московського фестивалю
Поштова марка СРСР з емблемою фестивалю (1957)
Листівки з прапорами країн-учасниць

VI Всесвітній фестиваль молоді і студентів — фестиваль відкрився 28 липня 1957 р. у Москві. Гостями фестивалю стали 34000 чоловік з 131 країн світу. Гасло фестивалю — «За мир і дружбу».

Історія[ред. | ред. код]

Символом молодіжного форуму, на який прибули делегати від лівих молодіжних організацій світу, став Голуб миру, придуманий Пабло Пікассо. До фестивалю в Москві відкрився парк «Дружба», готельний комплекс «Турист», готель «Україна», стадіон «Лужники». У столиці вперше з'явилися угорські автобуси «Ікарус», до події були випущені перші автомобілі ГАЗ-21 «Волга» і перший «рафік» — мікроавтобус РАФ-10 «Фестиваль».

Фестиваль став в усіх сенсах значимою та вибуховою подією для юнаків і дівчат — і наймасовішим за свою історію. Він припав на середину хрущовської відлиги і запам'ятався своєю відкритістю. Прибулі іноземці вільно спілкувалися з москвичами, це не переслідувалося. Для вільного відвідування були відкриті Московський Кремль і парк Горького. За два фестивальні тижні було проведено понад вісімсот заходів.

Ансамбль «Дружба» і Едіта П'єха з програмою «Пісні народів світу» завоювали золоту медаль і звання лауреатів фестивалю.

Вплив фестивалю[ред. | ред. код]

Прозвучала на церемонії закриття пісня «Підмосковні вечори» у виконанні Володимира Трошина і Едіти П'єхи надовго стала візитною карткою СРСР. Один з фестивальних конкурсів згодом став постійною передачею на телебаченні і поклав основу масового поширення у Радянському Союзі руху КВН.

У країні стала поширюватися мода на джинси, кеди, рок-н-рол і гру бадмінтон. Популярними стали музичні супер-хіти «Rock around the clock», «Гімн демократичної молоді», «Якби хлопці всієї Землі…» та ін.

Фестивалю був присвячений художній фільм «Дівчина з гітарою»: у музичному магазині, де працює продавщиця Таня Федосова (вик. Людмила Гурченко) йде підготовка до фестивалю, а в кінці фільму делегати фестивалю виступають на концерті в магазині (з деякими з них виступає і Таня).

Інші фільми, присвячені фестивалю — «Матрос з «Комети»», «Ланцюгова реакція».

50-річчя[ред. | ред. код]

На честь 50-річчя фестивалю з 21 по 30 червня 2007 у Москві проходив пам'ятний Московський молодіжний фестиваль.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]