Wattpad

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип спільноти

Wattpad ˜– онлайн-спільнота для письменників і читачів, в якій користувачі можуть розміщувати статті, розповіді, фанфіки, вірші та романи в режимі онлайн або через додаток Wattpad. Зареєстровані користувачі мають доступ більш ніж до 10 мільйонів книг, а також можливість публікувати свої роботи і спілкуватися з іншими письменниками і читачами.

Крім постійного архіву інтернет-бібліотеки, регулярно додаються нові твори, деякі доступні для читання лише в міру їх написання. Wattpad є найбільш широко використовуваним в наступних країнах: США, Канада, Велика Британія, Філіппіни, Росія, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Україна, Туреччина та Азербайджан[1].

Історія[ред. | ред. код]

Wattpad виник в 2006 році в результаті співпраці Allen Lau та Ivan Yuen[2]. У лютому 2007 року Wattpad оголосив про додавання більше 17 000 книг з Проекту «Гутенберг», роблячи їх доступними для користувачів мобільних телефонів[3]. На момент прес-релізу з червня 2009 мобільний додаток було завантажено понад 5 мільйонів разів[4]. У березні 2009 була випущена версія для iPhone. Це супроводжувалося запуском на BlackBerry App World в квітні 2009 року, Google Android в червні 2009 року і Apple iPad в квітні 2010 року.

Користування[ред. | ред. код]

Станом на квітень 2014:

 • 85 відсотків трафіку і використання припадає на мобільні пристрої;
 • Сайт має 40 мільйонів унікальних відвідувачів в місяць[5];
 • Більше 1000 доданих історій на добу[6];
 • Люди проводять 11 мільярдів хвилин на місяць на Wattpad;
 • Wattpad доступний на більш ніж 50 мовах;.

Нові автори[ред. | ред. код]

Розповіді, які отримали найбільшу кількість голосів, з'являються в розділі «Популярні». Цей список оновлюється щодня, завдяки результатам пошуку і голосам інших користувачів.

Онлайн-спільнота також має розділ «Пошук» — це список історій, який затверджений співробітниками і редакцією Wattpad. Багато з цих оповідань написані професійними письменниками або письменниками, які цікавляться самопублікацією.

Конкурси[ред. | ред. код]

Wattpad проводить кілька малих конкурсів за рік і один головний. Головний щорічний конкурс називається «Wattys»[7] і проводиться з 2010 року. Участь у конкурсі може взяти кожен володар профілю на Wattpad.

Влітку 2012 року, у співпраці з Маргарет Етвуд — канадською поетесою, письменницею та літературознавцем, був проведений «Attys» — перший великий віршований конкурс, який пропонував можливість поетам на Wattpad конкурувати один з одним в одній з двох категорій, або як «ентузіаст» або як «конкурент».

Посли[ред. | ред. код]

Wattpad Посли (Ambassadors) — це група користувачів-волонтерів, які за підтримки редакції Wattpad працюють над розвитком спільноти. Вони запускають громадські ініціативи, допомагають відповідати на загальні питання про Wattpad, а також тримають користувачів в курсі того, що відбувається в суспільстві.

За аналогу Ambassadors, була заснована група AmbassadorUA[8] — дискусійний, інформаційний та суспільний простір для тих, хто читає або пише українською на Wattpad.

Про компанію[ред. | ред. код]

Wattpad (зареєстрований як WP Technology, Inc.) є канадською компанією. На даний момент штаб-квартира компанії знаходиться на історичній вулиці міста Торонто –Велінгтон. Команда Wattpad постійно зростає; на початок 2015 року вона налічувала понад сотню співробітників.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. PW Select December 2012: Wattpad Revolutionizes Online Storytelling. PublishersWeekly.com (en). Процитовано 2018-05-21. 
 2. how-did-wattpad-start. 
 3. Wattpad. Press - Wattpad. www.wattpad.com (en). Процитовано 2018-05-21. 
 4. Wattpad. Press - Wattpad. www.wattpad.com (en). Процитовано 2018-05-21. 
 5. Ingram, Mathew (2014-04-08). Collaborative-writing platform Wattpad gets $46M in financing for global expansion. gigaom.com (en-US). Процитовано 2018-05-21. 
 6. Web Fiction, Serialized and Social. The New York Times (en-US). 2014-03-23. ISSN 0362-4331. Процитовано 2018-05-21. 
 7. The Wattys (@TheWattys) - Wattpad. www.wattpad.com. Процитовано 2018-05-21. 
 8. Посли Wattpad (@AmbassadorsUA) - Wattpad. www.wattpad.com. Процитовано 2018-05-21.