Wubi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Wubi
Wubi logo.png
Екран Wubi під Windows Vista
Тип Ubuntu installer
Розробник Agostino Russo, Geza Kovacs, Oliver Mattos, Ecology2007
Стабільний випуск 8.04 (build 501) (22 квітня 2008)
Репозиторій code.launchpad.net/~ubuntu-installer/wubi
Платформа Microsoft Windows
Операційна система Windows 98, 2000, XP, Vista
Написано на NSIS script, C++
Розмір 1,1 Мб
Доступні мови понад 50
Стан розробки active development, Beta
Ліцензія GPL
wubi.sourceforge.net

Wubi у Вікісховищі?

Wubi (Windows-based Ubuntu Installer) — офіційний вільний установник Ubuntu Linux, призначений для запуску в операційних системах сімейства Windows, з ліцензією GPL.[1] За допомогою Wubi користувачі Windows можуть встановлювати і видаляти Ubuntu як звичайну Windows-програму.

Wubi народився як незалежний проект, тому в Ubuntu версій 7.04 і 7.10 він був присутній як неофіційний реліз. При розробці версії 8.04 код був об'єднаний з Ubuntu, так що, починаючи з версії 8.04 alpha 5, Wubi можна знайти на Ubuntu Live CD.

Метою проекту є надання допомоги користувачам Windows, не знайомим з GNU/Linux, в поступовому освоєнні цієї системи без ризику втрати інформації при підготовці диска до класичної інсталяції.

Wubi не є віртуальною машиною. Він створює автономну інсталяцію, не використовуючи образи дисків (loopmounted device), на відміну від Topologilinux. Це не власне дистрибутив Linux, а скоріше інсталлятор для Ubuntu.

Опис роботи[ред.ред. код]

Після запуску wubi.exe створюється Windows-тека з необхідними файлами Ubuntu.

При перезавантаженні комп'ютера в стандартному завантажувальному меню вибору операційних систем Windows відображатиметься додатковий рядок «Ubuntu» і користувач зможе вибирати між своєю старою Windows і новою Ubuntu.

Видалити wubi.exe (і всі файли Ubuntu) можна у будь-який момент, як звичайну програму через «Панель управління» за допомогою меню «Встановлення і видалення програм» Windows.

Схожі проекти[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

  1. Wubi — FAQ. Wubi. Процитовано 2007-06-23. [недоступне посилання]
  2. Instlux — openSUSE

Посилання[ред.ред. код]