Квічаль цейлонський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Zoothera spiloptera)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квічаль цейлонський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Рід: Geokichla
Вид: Квічаль цейлонський
Geokichla spiloptera
(Blyth, 1847
Синоніми
Zoothera spiloptera
Посилання
Вікісховище: Geokichla spiloptera
Віківиди: Geokichla spiloptera
ITIS: 916876
МСОП: 22708478

Квіча́ль цейлонський[2] (Geokichla spiloptera) — вид горобцеподібних птахів родини дроздових (Turdidae)[3]. Ендемік Шрі-Ланки.

Опис[ред. | ред. код]

Цейлонський квічаль (зліва) і парковий квічаль (справа)

Довжина птаха становить 21-27 см, вага 70 г. Верхня частина тіла світло-коричнева, на крилах дві світлі смуги. Обличчя світле з двома вертикальними смугами, одна з яких іде через очі, а друга на скронях, під дзьобом темні "вуса". Нижня частина тіла біла, поцяткована чорними плямами. Дзьоб чорний, лапи жовті. У молодих птахів верхня частина тіла поцяткована охристими смугами, обличчя і нижня частина тіла світло-коричневі, поцятковані світлими смугами.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Цейлонські квічалі є ендеміками острова Шрі-Ланка. Вони живуть в густих рівнинних і гірських вологих тропічних лісах з густим чагарниковим і бамбуковим підліском, трапляються на узліссях, в садах і на плантаціях. Зустрічаються поодинці, на висоті від 750 до 1500 м над рівнем моря. Живляться безхребетними, яких шукають в лісовій підстилці, а також плодами. Сезон розмноження триває з березня по травень і з липня по січень. Гніздо чашоподібне, встелене м'якою рослинністю, розміщується в розвилці між гілками. В кладці 2-3 охристих або зеленувато-блакитних яйця.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує стан збереження цього виду як близький до загрозливого. Цейлонським квічалям загрожує знищення природного середовища.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Geokichla spiloptera.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2022). Thrushes. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 30 вересня 2021. Процитовано 26 квітня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]