Очікує на перевірку

Алонсо Берругете

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алонсо Берругете
ісп. Alonso Berruguete
Народження1486[1]
Паредес-де-Нава, Паленсія, Кастилія і Леон, Іспанія[1]
Смертьвересень 1561[1]
 Толедо, Іспанія[2]
КраїнаІспанія
Діяльністьхудожник, скульптор, архітектор
Роки творчості1495[3]1561[3]
ТвориМадонна з немовлям[d] і Salome with the head of John the Baptistd
БатькоPedro Berrugueted або Elvira Gonzálezd
Роботи в колекціїГалерея Уффіці, National Sculpture Museumd, Королівські музеї витончених мистецтв[4] і Палаццо Веккйо

CMNS: Алонсо Берругете у Вікісховищі

Алонсо Берругете, Алонсо Гонсалес де Берругете (ісп. Alonso Berruguete, 1480, Паредес-де-Нава, провінція Паленсія — 1561, Толедо) — іспанський скульптор, живописець-маньерист і архітектор іспанського Відродження.

Біографія

[ред. | ред. код]

Алонсо Берругете народився в родині художника Педро Берругете, після смерті батька навчався в Італії (Рим, Флоренція), був знайомий з Браманте і Леонардо да Вінчі, як живописець зазнав впливу Понтормо, знав творчість Мікеланджело. Вплив останнього простежується в роботах Берругете, однак він не може приховати індивідуальності іспанця. Після повернення на батьківщину в 1517 році Берругете багато працював як живописець (став придворним художником Карла V), але кращі його роботи — скульптурні. Він працював в таких містах, як Авіла, Бургос, Вальядолід, Мадрид, Гранада, Толедо. У кастильских традиціях він використовував як матеріал дерево, часто користуючись його поліхромним розписом.

Творчість

[ред. | ред. код]

Податливе дерево дозволило скульпторові передати в зламаних формах, в різких поворотах фігур («Патріарх», «Св. Себастьян», «Мойсей» та ін.) люту іноді барочну напруженість, яка була характерна для іспанців цієї епохи і настільки далеку від спокійної мощі подібних італійських зразків. Багато в чому саме творчості Берругете зобов'язана своїм розквітом у XVII ст. знаменита дерев'яна поліхромна скульптура, трагічна і натуралістична одночасно, тематично пов'язана, по більшій частині, з пристрастями Ісуса Христа.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]