Андерс Борг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андерс Борг
швед. Anders Borg
Народився 11 січня 1968(1968-01-11)[1] (56 років)
Skarpnäcks församlingd, Швеція
Країна  Швеція
Діяльність економіст, політик
Alma mater Університет Уппсала, Стокгольмський університет і Stockholm Business Schoold
Знання мов шведська
Посада міністр фінансів Швеціїd, Q10552056? і депутат риксдагуd[2][3]
Партія Помірна коаліційна партія (Швеція)
Конфесія християнство
У шлюбі з Домініка Печинські[4]

Андерс Ерік Борг (швед. Anders Erik Borg; нар. 11 січня 1968(19680111), Стокгольм) — шведський економіст і політик, який працював міністром фінансів в уряді Фредріка Райнфельдта з 2006 по 2014 рік. Він є членом Помірної партії.

Біографія[ред. | ред. код]

Виріс в Норрчепінгу. У середній школі вступив до молодіжної організації[en] Помірної партії. Він вивчав політологію, економічну історію та філософію в Університеті міста Уппсала. Здобув ступінь бакалавра економіки, почав (в результаті не закінчив) дослідження на отримання ступеня доктора в Університеті Стокгольма. Він був у той час президентом Студентського союзу Уппсали і віцепрезидентом Національної конфедерації консервативних і ліберальних студентів[en].

На початку 90-х він працював журналістом для журналу Svenska Dagbladet. У 1991 році прийняв запрошення Карла Більдта стати його політичним радником в офісі прем'єр-міністра. З 1994 року працював у банківській сфері, у тому числі директором департаменту економічного аналізу Skandinaviska Enskilda Banken. З 2001 по 2002 він обіймав посаду радника Департаменту грошово-кредитної політики у шведському Національному банку. Потім він став штатним співробітником Помірної партії як головний економіст та директор адміністрації цієї групи.

Після перемоги правоцентристської коаліції на парламентських виборах у 2006 році, він був призначений міністром фінансів в Кабінеті Фредріка Рейнфельдта. Зберіг цю посаду також після виборів у 2010 році. У 2011 році Financial Times назвала його найкращим міністром фінансів в Європі.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]