Уряд Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

КОРОЛЬ ШВЕЦІЇ- Лиштван Олег

Резиденція уряду з 1981 р. (Стокгольм)

Уряд Швеції (швед. Sveriges regering), після прийняття в 1974 р. Акту про форму правління до 1 січня 1975 р. швед. Kungl. Maj:t, Державна рада короля (швед. Konungen i statsrådet) чи Державна рада (швед. statsrådet) — вищий державний орган Швеції на чолі з прем'єр-міністром. Підпорядкований шведському парламентові (Риксдаг) і повинен мати підтримку парламентської більшості з важливих питань.

Історія[ред.ред. код]

З 1975 р. — Швеція має уряд у його нинішній конституційній формі. В наслідок чого більше не виконуються шведськими монархами (королями) формальні повноваження щодо виконавчої влади на всіх рівнях, по відношенню до управління Королівством Швеція. Тобто король Швеції є громадянином Швеції аналогічно прем'єр-міністрові Швеції, керує Швецією прем'єр-міністр Швеції, а не король Швеції. Але монарх продовжує служити церемоніальним главою держави, виконує представницькі функції держави Швеція.

Історичні попередники цього уряду — Королівська Рада Швеції (та Король в Раді).

Урядом Королівства Швеції є національний кабінет в Швеції де-юре та де-факто, яко вищий орган виконавчої влади швед. Regeringen (коротка форма назви), про що йдеться у фундаментальних законах Королівства Швеція. Але використовується у міжнародних домовленостях довга форма назви швед. Konungariket Sveriges regering.

Уряд працює як колегіальний орган з колективною відповідальністю і складається з

  • Прем'єр-міністра Швеції — призначеного на посаду (котрий звільняється з посади голови Риксдагу після голосування Риксдагом, перш ніж призначення може бути зроблене) — * і інших членів Кабінету Міністрів Швеції за назвою швед. Statsråd, котрі призначаються і звільняються відповідно розсуду і повноважень даного прем'єр-міністра. Уряд несе відповідальність за свої дії у Риксдазі.

Голова уряду[ред.ред. код]

Голова уряду: прем'єр-міністр Швеції Йон Фредрік Райнфельдт. Кабінет міністрів призначається прем'єр-міністром і оголошується парламентові. Вибори: прем'єр-міністр спочатку призначається спікером парламенту, а потім затверджується парламентом (Риксдаг). На Парламентських виборах 2006 р. Фредрік Райнфельдт був обраний на прем'єр-міністра 5 жовтня після перемоги Альянсу за Швецію на тих Парламентських виборах Швеції. Новий уряд представлено 6 жовтня 2006 р..

Канцелярії Дом швед. Kanslihuset був резиденцією уряду до 1981 р., і мав офіси попередників, починаючи з днів пожежі у Королівському палаці в 1697 р.

Кабінет Міністрів[ред.ред. код]

Кожне призначення нового прем'єр-міністра вважається приведенням до нового кабінету. Незалежно, прем'єр-міністр призначений чи ні. Тим не менш, не існує автоматичної відставки кабінету після поразки на загальних виборах, тому вибори не завжди приводять новий кабінет.

Інструмент уряду (швед. Regeringsformen) — одна з основних установ королівства, що встановлює відповідальність і обов'язки Уряду, Прем'єр-міністра та інших міністрів кабінету. Унікальна особливість шведського конституційного ладу полягає в тому, що окремі міністри кабінету не несуть жодної відповідальності окремого міністерства у виконанні справ цими установами в рамках їх портфеля (вони формально підкоряються безпосередньо урядові), а також заборонено діяти в односторонньому порядку. Таким чином, (швед. ministerstyre — «правило міністрів») питання обробляються окремими установами, якщо інше прямо не передбачено законом.

Міністерства[ред.ред. код]

Урядові установи (швед. Regeringskansliet)[1]

інші установи

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]